Program něco jako Skype v LAN

Od: Datum: 25.01.15 18:58 odpovědí: 7 změna: 29.01.15 14:36

Dobrý den,

máme docela veliký rodinný baráček jenže bohužel jsme daleko od města a je zde dostupný jen o2 internet s download 2MB/s a upload 0,11MB/s. No a potřeboval bych nějaký program jako Skype, ale aby byl dostupný v LAN síťi, tedy i bez internetu. Našel jsem už nějaký prográmek, ale ten byl jen na zprávy. Nevíte o něčem na LAN, kde by šel chat, videovolání jako na Skype. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.01.15 19:26

Ahoj,

Skype jde běžně používát v sítí LAN zde je o tom článek nebo pak zde je forum, kde je několik topicu na toto téma. Každopádně nevidím v tom využití v domácnosti. Ve firmě možná ano.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: applehelp*
Datum: 25.01.15 21:53

Děkuji moc. Ale navíc jak to myslí mám prostě zavolat na přihlášený skype v LAN?

Datum: 25.01.15 22:27

Princip volání je pořád stejný, jen nejste na internetu ale v LAN síti.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: applehelp*
Datum: 26.01.15 20:39

No tak, ale když vytočím kontakt, který je ve stejné LAN síťi nedovolám se.

Datum: 26.01.15 21:06

a je vše nastavené tak jak má být u obou uživatelů? Můžu ještě jen tak ze zvědavosti vědět, při které příležitosti chcete takto skype používat?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: applehelp*
Datum: 27.01.15 17:14

Jak už jsem psal mám velký barák a 2 děti třeba když jsem v garáži, tak mi mohou zavolat. :D Ale jinak, moc té angličtině nerozumím poraďte co se tam má v tom skypu vlastně nastavit, aby to fungovalo?

Datum: 27.01.15 17:30

Omlouvám se, ale s tím tolik neporadím, ja Skype všeho všudy používal asi hodinu a to jen, abyc se dovolal setřenici do Anglie, jinak Skype vůbec nepoužívám a ani se o něj nijak nezajímám, vím jen, že kamarád to měl takto pravě řešené ve své menší firmě, a postupoval přesně podle toho návodu.

Jinak nevím jak velký máte barák a i když sám mám rád, všelijaké vychytávky podobného charakteru, tak bez úrážky, ale není to trochu zytečné a ztráta času nastavovnám této LAN sítě doma? Pokud něco děti potřebují tak si přece můžou dojít za vámi, ono dnes ve světe smartphonů a tabletů je každý pohyb dobrý a pokud se jim opravdu za vámi nechce, tak i nějaký ten LAN chat by měl stačit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.