Spam v emailu Seznam.cz

Od: Datum: 24.01.15 13:07 odpovědí: 14 změna: 26.01.15 20:36
avatar

Zdravím, mám hodně velký problém se spamem v emailu, už delší dobu (asi 3měsíce) mi chodí různé emaily, kde se píše něco krátkýho anglicky, často se tam objevuje něco s Iphonem aji..no prostě spam, problém je že pokaždý je to s jiné email. adresy, takže když si to hodím do spamu, nebo na to použiju program kterej tu email. adresu zablokuje, tak je mi to kničemu celkem..poslední dobou je to horší a horší, včera mi přišlo takových emailů snad 20-30, přikládám foto,

Prosím o radu co stím můžu dělat, aby mi nic takového nechodilo.Díky:)Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.01.15 13:20
avatar

1. založ si emailovou schránku jinde - ideální je Gmail. Seznam je prašivec.

2. Neregistruj se na pochybných stránkách, soutěžích, obchodech. Nebo k tomu měj jiný mail.

3. Zacházej se svou emailovou adresou jako kdyby to bylo tvoje rodné číslo.

Pak spamy přestanou chodit.

Pokud trváš na tom zůstat u Seznamu a dál používat tuto zaplevelenou schránku, tak si tam nastav filtry na klíčová slova. Všechny tyto maily mají určitě něco společného, např. půjčka, sex, hypotéka, ručení, zhubněte, atd. atd. Filtr nastav tak, aby maily s takovými klíčovými slovy chodily do spamu. Proč do spamu a ne hned smazat? No důvod je prostý - pokud ti kamarád / kamarádka napíše něco se sexu nebo že si pořídila byt na hypotéku, mail ti nepřijde. Proto raději nastav složku spam a občas do ní nahlédni co je tam za maily...

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ben®
Datum: 24.01.15 13:21
avatar

Dobrý den, můžete udělat to, že nebudete různě po internetu zadávat svou mail.

adresu a tím snížíte riziko zneužití. Na Seznamu snad šlo i nastavit si pro účet vyšší stupeň zabezpečení, ale nevím, jestli to tam v nastavení ještě je. Dále nikdy na spam nereagujte - tím ho rozšiřujete, resp. potvrzujete aktivní e-mail. No, a spam mazat (nebo to dělá Seznam potom automaticky ve složce Spam). Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.01.15 18:13
avatar

Kolik běžné pošty dostáváte z neznámých adres? Mně na Seznamu celkem dobře funguje filtr, který dává do spamu všechny e-maily od odesilatelů, které nemám v kontaktech.

Občas musím zkontrolovat adresář a přidat do něj další adresy, ale za "odchytání spamu" mi ta trocha "práce navíc" stojí ...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.01.15 19:12
avatar

Spam se už tu řešil v minulosti několikrát. Jednoznačné řešeni na spam které by problém se spamem vyřešilo na 100% neexistuje. Se spamem je třeba se naučít žít a smířit se s tím, že ať se nám to líbí nebo ne tak nás stejně bude více či méně obtěžovat. Spam se dá do jisté míry trochu omezit, ale úplně se ho zbavit nelze. To co tu někteří radí jsou sice dobré rady, ale kdyby to všechno měl někdo dodržovat tak by nakonec mohl zjistit, že se to vše dá zhrnout do dvou slov "nepoužívat internet" což je asi nesmysl. Filtry sice do jisté míry problém můžou vyřešít, ale občas můžou odfiltrovat i něco důležitého a neustále kontrolovat jestli to něco důležitého neodfiltrovalo do spamu může být otravnější než samotný spam. Neustále měnit schránku, protože je otázkou času kdy se spam přesune do nové schránky může také být dost otravné a nepohodlné. Nikde se neregistrovat, protože i zdánlivě důvěryhodná registrace do něčeho může být příčinou spamu mi připadá jako přílišné omezování se. Mne se osvědčilo naučit se rozeznávat spam i bez toho abych většinu spamových e-mailů musel odevírat a číst je a mazání jich.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 24.01.15 22:40

Je to asi tak, jak píše Ben. Já na seznamu nemám nastaveny žádné filtry a spam mě chodí v přiměřeném množství. Jelikož jsem provozovatel restaurace a můj mail je otevřený, tak hodně chodí nevyžádaná pošta od firem, které se okolo toho pohybují (a samozřejmě se snaží obyčejně ze mě vytáhnout nějaké peníze). Když už se hodně nudím, tak odepisuji, že o poštu nemám zájem. To kupodivu funguje a oni přestanou posílat, ale jenom na omezenou dobu, pak se to znovu zrecykluje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.15 22:49
avatar

jestli vám nevadí gmail.com utečte tam. Je nejlepší... trochu složitější, ale zvyknete si a naučíte se. Pokud jste "líný" vydržte do dubna, kdy Seznam zavede novou bezpečnostní politiku pro příchozí maily a MOŽNÁ se to zlepší. Nakolik to nikdo neví. :)

Další možnosti jsou např filtr, pokud v předmětu bude " and " (vč těch mezer před a za). Pokud běžně nedostáváte anglické maily, lze takových slov vytipovat více a neomezovat se jen na předmět, ale i samotný text mailu. Ale nezapomeňte na ty mezery, jinak pANDa... prostě nepřijde vám skoro nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.15 08:35
avatar

Ty filtry často problém ze spamem změní na problém s neustálou kontrolou složky se spamem jestli tam náhodou není odfiltrovaný i nějaký důležitý a nespamový e-mail. Ve výsledku to může být i více obtěžující než samotné mazání jednotlivých spamových e-mailů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.15 18:19
avatar

Jak pro koho. Mně je milejší občas smazaný normální (důležité mi nechodí) e-mail než schránka plná spamu ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.15 19:06
avatar

Kdo e-mail nepoužívá naplno, důležité e-maily mu nechodí a nevadí mu smazání normálních tak to je pak v takovém případě na zvážení jestli vůbec ten e-mail mít.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.01.15 23:33
avatar

Všem díky za tipy a rady :)

Za 1. Nejspíš zůstanu na seznamu, na Gmailu nevím jak to chodí a taky hlavně si nedokážu představit,jak všude změnit svou emailovou adresu na seznamu na Gmailovou email. adresu. (třeba když mám facebook založený pod emailovou adresou na seznam, tak to nejde změnit na Gmailovou ne?)

2. Neregistrovat se na pochybných stránkách- no v minulosti jsem to nejspíš několikrát udělal, ale teď už si na to dávám pozor, a když jsem na nějaké takové stránce zaregistrován a ani otom třeba nevím, tak můžu zjistit nějak na jakých všech web. stránkách jsem zaregistrovaný?

3.Filtry- Zkusil jsem si pár filtrů nastavit, ale spam mi pořád chodí (20zpráv za den, viz. obrázek) , zítra si přesněji zjistím jak ty filtry fungují abych to nastavil dobře

Odpověď na ivzez: Tolik spamových zpráv dostávám každý den, většinou je to pořád otom stejným akorát stím rozdílem že to chodí pořád z jiných email. adres

Odpověď na vlazy: No já poznám u každé té zprávy že je to spam a ani na to nemusím klikat, ale ono každej den odkliknout 20zpráv a házet je do spamu je celkem na prd

Obsah spamu je vždy v angličtině a vypadá to že každý je od jednoho člověka (ačkoliv emailové adresy se pořád mění) A taky je tam hodně věcí co se týče sexu/porna atd.

Zde přikládám něco co se tam píše:

Argentine milfs Inez goes crazy with beads click here

Watch yourself this site has plenty of nice cuties just hunger for some pecker.
With just as many chicks as guys you are going to get your stud wet.
Join the site right now and get your diversity of vicious rosebuds.

HenParty With Monster-Cocks Gigolo click here

free naked webcams click here

http: //nibla.tv/inf.htm
Sent from my iPhone

I created a profile at this site: http: //www.nicole-hopps.us/?p=ai5ib2xlc2xhdkBzZXpuYW0uY3o
You can get my phone number there if you want to go on a date with me.
Make sure you rent a room at a nice hotel with a queen-size bed!

Datum: 26.01.15 10:28
avatar

Ty aktivní odkazy by sis mohl odpustit. De facto tím dál šíříš spam...

Jinak pokud mají všechny ty maily něco společněho (stačí jedno slovo), nastav filtr, aby to házel do spamu.

avatar
Upozornění od sys clayman 26. 01. 2015 10:32:38
upraveno
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.15 11:19
avatar

"Nejspíš zůstanu na seznamu, na Gmailu nevím jak to chodí" Já také nevím jak to na gmailu chodi protože ho nepoužívám, ale myslím si, že pro spamery asi nebude problém ten jejích spam zasílat i tam. Bylo by asi otázkou času kdy by si tu tvoji novou gmailovou adresu našli a začali ti to posílat tam.

"můžu zjistit nějak na jakých všech web. stránkách jsem zaregistrovaný?" Tak to by jsi snad měl vědět kde všude jsi se registroval. Nevím ale předpokládám, že jen tak nějak jednoduše to asi nezjistíš.

"Zkusil jsem si pár filtrů nastavit, ale spam mi pořád chodí (20zpráv za den, viz. obrázek)" Těmi filtry do určité míry můžeš spam omezit, ale úplně ho neodstraníš. To by jsi ty filtry musel nastavit až příliš hodně na kde co a pak by jsi ale mohl zjistit, že ti úplně nebo téměř všechna pošta konči ve spamu.

"ono každej den odkliknout 20zpráv a házet je do spamu je celkem na prd" Ono celkem na prd může být i neustálá kontrola složky se spamem a kontrola jestli náhodou v ní nejsou nějaké nespamové e-maily. Ono to asi bude jak pro koho a a každému bude vyhovovat více či méně něco jiného i když ve výsledku asi všechny takové řešení budou na prd. Pokud ti chodi denně pouze 20 spamových e-mailů a všechny jsi schopen bez větších problémů rozpoznat tak jejích odstranění je otázka na několik málo vteřin.

"Obsah spamu je vždy v angličtině" Nevim jak jsi k tomu dospěl, ale není to pravda. Je sice pravda, že hodně spamu chodi v angličtině, ale chodí to i v jiných jazycích. Mne chodi docela dost spamu mj. i v češtině.

Jinak nevím jestli byl dobrý nápad dávat zde obsah spamového e-mailu i s odkazy na kdo ví jaké pochybné stránky.

doplněno 26.01.15 13:27:

mike007: Předpokládám, že antispamový filtr je v současné době snad součástí asi téměř každé e-mailové schránky (nejen gmailu) a je pak na každém jak si ho nastavi nebo jestli si ho vůbec nastavi. Myslím, že i něco takového je i na seznamu. Filtry jsou dobrá věc, ale mne se k boji se spamem příliš neosvědčily. Občas mi odfiltrovaly i nějaké nespamové a pro mne důležité e-maily a i tak propouštěly docela dost spamu a tak jsem je přestal používat. Mám více různých e-mailových schránek a to nejen na seznamu a poštu si z ních stahují do počítače Thunderbirdem. Já ti tvoje názory neberu, ale mne mnohem lépe vyhovuje spamové e-maily průběžně odstraňovat než neustále prohledávat složku se spamem jestli tam náhodou není něco nespamového. Dá se na to zvyknout a toho spamu mi nechodí tisíce denně tak aby to bylo časově náročné nebo těžko zvládatelné.

doplněno 26.01.15 21:15:

mike007: Já se přímo do e-mailových schránek přihlašují jen vyjímečně asi 1 - 3x ročně. Poštu ze schránek (mám jich několik) mi automaticky průběžně stahuje Thunderbird do počítače kde si s ní pak sám dělám pořádek. Je to tak mnohem lepší a pohodlnější než se každou chvíli přihlašovat do několika schránek a kontrolovat jestli tam náhodou nemám nějaké e-maily. Až v počítači průběžně tak jak mi přicházejí e-maily odstraňují spamové. což není nijak náročné a dá se to zvládnout za několik málo vteřin. Mne to tak vyhovuje mnohem lépe než abych musel počítat s tím, že mi občas nějaký filtr odfiltruje pro mne nějaký důležitý e-mail. Pokud tobě vyhovuje něco jiného tak je to tvoje věc.

doplněno 27.01.15 00:28:

mike007: Ano jde tu o problém který ze spamem má tazatel. Já jsem popsal můj názor na to a jak to řeším já. Jestli to bude tak vyhovovat i jemu to už je jeho věc a já to nijak neovlivním. Také netvrdím, že by to měl dělat tak jako já. Jak si to nakonec vyřeší to už je také jeho věc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.15 11:44
avatar

...ale myslím si, že pro spamery asi nebude problém ten jejích spam zasílat i tam. Bylo by asi otázkou času kdy by si tu tvoji novou gmailovou adresu našli a začali ti to posílat tam...

Gmail umí oproti Seznamu mnohem lépe rozpoznat spam, takže drtivou většinou hází okamžitě do spamu. A na Gmailu neregistruju spam skoro žádný, kdežto Seznam je neuvěřitelný prašivec. Pokud se ale dobře nastaví filtry - ideálně na ta klíčová slova, je pak od toho klid. A nakouknutí do spam složky, zda tam není něco, co tam nemá být zabere denně vteřinku. Kdežto zaklikávání a mazání spamu v Inboxu může být opravdu otravné ... ikdyž to je třeba "jen" těch dvacet mailů denně...

doplněno 26.01.15 20:21:

vlazy: Problém je ten, že na Seznamu antispamový filtr moc dobře nefunguje. Naopak se stává, že do spamu hází maily, které by tam jít neměly, takže uživateli stejně nic jiného nezbývá než se tam občas podívat. Je to vteřina času ...

doplněno 26.01.15 23:34:

vlazy: Tady ale především nejde vůbec o mě. Problém má tazatel. A ano, každému vyhovuje něco jiného.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.15 20:36
avatar

Souhlas. Nechodí mi toho spamu moc (kolem 6-8, max. 10 denně), ale NIKDY ŽÁDNÝ neskončil v příchozí poště. Jestli už něco, tak spíš normální pošta ve spamu asi 2x za posledních 5? let, hlavně když je to nová adresa. Jakmile vyjmu e-mail ze spamu, už si to pamatuje, že jsem to udělala, a pak končí normálně v příchozích.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.