Polil jsem klávesnici , nefungujou tlačítka

Od: Datum: 24.01.15 10:29 odpovědí: 14 změna: 24.01.15 17:01

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, polil jsem si nechtěně klávesnici u notebooku coca colou a nefunguje mi pět tlačítek, potřeboval bych vědět, jestli stačí rozebrat klávesnici a jen vyčistit nebo to dát přímo do opravny , děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 24.01.15 10:33

Pokud klavesy funguji mechanicky (jdou stlacit a vrati se), tak toho moc nevycistite. Jedine komplet klavesnici vymenit a doufat, ze to nezateklo i jinam...

Ohodnoceno: 2x

Od: honza258
Datum: 24.01.15 10:41

Stlačí se a vrátí a všechno ostatní funguje, jen těch pár tlačítek ne. Nic to nepíše. Tak že to šoupnout do opravny? :(

Datum: 24.01.15 10:47

Pokud si klavesnici nevymenite sam (neni to extra slozite, ale je potreba nejake zakladni vybaveni a trochu zrucnosti), tak zbyva opravna.

Ohodnoceno: 0x

Od: host
Datum: 24.01.15 10:52

Šlápnul jste někdy do loužičky rozlité koly? Lepí se to na podrážky i na podlahu... něco podobného asi máte v klávesnici.

Kolik byste vy chtěl za hodinu práce? Určitě víc než stovku. A kolik by asi chtěl servisák za opravu klávesnice? Není levnější než jet někam hodinu do servisu, dát tam klávesnici opravit a pak zase jet domů a druhý den si pro opravenou jet a přivážet si ji zpátky domů a v ruce mít účet za práci, která by stála mnohem víc, než nová klávesnice?

Závěr: je lepší si koupit novou klávesnici a pro vaši zvědavost zkusit klávesnici vypláchnou vodou, nechat ji působit, rozpustit sladké lepidlo, znovu vypláchnout a nechat vysušit a teprve po důkladném osušení ji vyzkoušet na nějakém starém vyřazeném počítači (co kdyby byla vadná a poškodila port pro klávesnici v PC).

Kdyby v klávesnici byly suché drobečky, popel z cigarety, bylo by to snad opravitelnější tak, že by se to vysypalo nebo vyfoukalo. Ale lógr od kafe nebo sladké limonády kontaktní plošky zalepí. Záleží také na typu spínačů v klávesnici.

doplněno 24.01.15 10:57:

OPRAVA: teď jsem četl váš text, že se jedná o klávesnici NOTEBOOKU, což jsem přehlédl. To je něco jiného, než klávesnice PC. Vaši klávesnici bude nutné vyměnit v servisu. Pokud máte možnost levně koupit novou, náhradní, máte potřebné nářadí a šroubováčky a provozní odvahu to zkusit, můžete se o opravu pokusit sám.

Datum: 24.01.15 11:31

No pokud to nezateklo skrz klávesnici i nějak jinam, což se mohlo stát, tak bych klávesnici vyndal o kouknul se do střev notebooku a zkontroloval jestli to není někde vidět. Jinak k samotné klávesnici - ta se ve většině případů nedá rozebrat, protože je často slepená lepidlem od výroby...

Datum: 24.01.15 11:36

jen doufám, že mě tohle nikdy nepotká. Nedávno jsem si utopila mobil, rozebrala jsem ho po laicku na součástky, co to šlo, dala na radiátor a naštěstí funguje. Takhle bych postupovala i u politý klávesnice

Datum: 24.01.15 11:49

Neřeš to a kup si toto. https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514007R00000014U9

Jako "přídavná" klávesnice by to mělo fungovat.

Jinak nad noťasem se nežere, ani nepije. Hlavně Cola a energeťáky. Jsou to strašné lepidla.

Pokud se Ti to povede opravit, pak smekám. Noťasy jsou totiž dělané na jedno použití. *zed*

Datum: 24.01.15 11:58

Jste si jisty, ze PS2 kova klavesnice je to prave k NTB? Nesmysl o NTB na 1 pouziti necham radeji bez komentare.

Ohodnoceno: 1x

Od: host
Datum: 24.01.15 15:41

Podívejte se na ilustrované návody na webu. Použijete klíčová slova pro vyhledávání laptop keyboard repair (laptop, klávesnice, oprava) a k tomu liquid spill (kapalina, tekutina, zatečení, rozlití) nebo další podobná slova, například remove (vymout) apod. Najdete například návod Jak zachránit notebook op zničení tekutinou na http://www.wikihow.com/Save-a-Laptop-from-Liquid-Damage nebo 19 minutový návod (tutorial) Oprava laptopu po zatečení kapaliny na

nebo Co dělat, když vám do noteboku zateče džus (limonáda) na

atd, atd.. podívejte se na různé návody a posuďte své reálné možnosti, zda se do toho pustit, nebo opravu svěřit profesionálnímu servisu, kde máte opravu provedenou kvalifikovaně a se zárukou.

Od: bmbx®
Datum: 24.01.15 16:41

Čistil jsem úspěšně už několi notebookových klávesnic od zásahu colou, kafem a pod. Je to příšerná piplačka. Musí se opatrně "vycvakat" všechny klávesy, po nich zbydou ještě takové malé plastové "pantografy" ty se musí taky jeden po druhém vycvakat z nosné plechové základny klavesnice, pak už lze sejmout kontaktní fólie. Je to přeložená fólie a mezi ní je izolační (distanční děrovaná fólie), ty se musí opatrně oddělit a pak omýt vodou, usušit a vše zase pečlivě složit. Za večer je to hotové a úspěch zaručen, není co zkazit

doplněno 24.01.15 17:00:

2kedar:

na jedno použití je třeba silvestrovská rachejtle, ale notebook se dá zapnout a použít rozhodně víckrát

culdabulda1:

klavesnice do notebooku rozhodně není cenově srovnatelná s běžnou klávesnicí ke stolnímu PC, kdo chce přenosný notebook degradovat připojrním externí klávesnice, tak to levnější je, ale osobně si myslím, že nejlevnější je si jí vyčistit

doplněno 24.01.15 17:06:

michal:

jak neriskovat? Je to jen o dostatečné míře šikovnosti, na vyjmutí, odpojení klávesnice zase tak moc není a pokud nejsou stopy průniku tekutiny pod klávesnici, tak notebooku nic nehrozí. Ale koho baví financovat předražené šikuly v servisu, tak ať v tom vesele pokračuje. Když je nejhůř, tak příslušná klávesnice pro určitý notebook stojí kolem tří stovek, bohužel bez českých kláves a ve velké většině případů nelze přecvakat původní česká tlačítka na novou, většinou se liší uchycením.

doplněno 24.01.15 17:09:

k2:

ano, za večer, vždyť na tom nic není. Může se to zpestřit tím, že se tlačítka nahází na hromadu a pak to pojmout jako skládání puzzle, pak to trvá možná trochu déle, ale jak jsem zmínil, už jich mám za sebou několik

Datum: 24.01.15 17:01

Pokud za vecer i s vracenim tech "pantografu" zpet, tak mate muj obdiv, protoze to je strasna prace...

Datum: 24.01.15 16:54

- není levnější nová klávesnice? - sama jich mám několik.

doplněno 24.01.15 17:08:

- tak pardon

Datum: 24.01.15 16:59

Vzhledem k tomu, ze se tu resi notebook-y, tak ani ne.

Datum: 24.01.15 16:59

Nic neriskovat taky se mi to stalo,musel jsem do servisu vymění tam komplet klavesnici.sam doma nic netvořte.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.