Ohledne eset a windows

Od: Datum: 23.01.15 11:28 odpovědí: 4 změna: 23.01.15 22:05

dobry den , uz to bude skoro rok co pouzivam eset , bylo mi tvrzeno ze win 8 a win 8.1 maji svuj antivir nebo co si , takze tim padem to trochu spomaluje pc

chci se zeptat jak vypnout windows deferent a mit pouze eset

a nevite co znamenaji ty cerveny krizky?

dekuji vam moc dopredu za vase odpovedi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 23.01.15 11:37

Pokud budete mít antivir s firewall (Avast či AVG ho mají), pak si jen zadáte, že užíváte vlastní program - červené zmizí. Windows defender byl podprůměrný antivir a většina lidí, co se trochu vyzná, ho vypla a nahradila... nicméně pro běžný život stačí (nemáte-li internetové bankovnictví a platby přes internet..).

doplněno 23.01.15 14:06:

nemůžete nastavit eset - nastavujete windows - mám jen W7, ale ovládání (když už se dostanete od ovládacích panelů) je myslím shodné...

Zadáte tam "používám vlastní antivir" - a co se týče firewallu, tak ten by se měl po detekování esetu odznačit sám... případně opět nastavit "užívám svůj". - pokud do večer nikdo nenapíše postup, ozvu se... jsem v práci :(

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.01.15 14:29

Defender od W8 dále je něco úplně jiného, než ve verzích předchozích, je to v podstatě zabudovaný MS Security Essentials, tj. antivir sice ne výjimečný, ale dostačující. Klidně bych to nechal.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.01.15 11:43

a jak mam nastavit v eset aby mi ty cervene veci zmizeli , jinak to teda nevadi jako ze tam bude zaplej i ten antivir od windows? a pri tom budu pouzivat placenej eset?

Datum: 23.01.15 22:05
Dva antiviráky teoreticky mít aktivní můžeš ale jen jeden smí mít zapnutý rezidentní štít. Jakmile ho mají aktivní oba tak jeden druhého považují za vir a hádají se. To pak zpomaluje počítač a snižuje výkonnost obou AV. Já když na osmičky instaloval Comodo tak ten si při instalaci defender vypnul automaticky. Jen to chtělo na defender kliknout a nechat ho na 15 minut pozastavit před spuštěním Instalace vlastního antiviru. Jestli ti běží oba tak bych to ručně vypnul protože defender je otravný. Blokuje instalace naprosto běžných programů a někdy i stahování souborů které podléhají autorskému právu. Každá blbost v počítači se musí spouštět s admin právy atd atd.
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.