Win8 odmítají mazat thumbs.db

Od: Datum: 12.01.15 14:34 odpovědí: 7 změna: 12.01.15 22:25

Zdravím,

předem hlásím že win8mi fakt k srdci nepřirostly.

Mám další problém. Kdykoli nechám smazat složku která obsahuje položku thumbs.db,tak mi systém vyhodí chybovou hlášku a smazání odmítne. Jsem zvyklý mazat i shift+del ale na tyhle potvory ani to neplatí. prostě musím nechat soubor při mazání přeskočit a zbyde mi jinak prázdná složka obsahující soubor *.db

Co to je zase za mrkvosofťáckej výmysl?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 12.01.15 15:20

Dobrý den, tento soubor si tvoří OS ve složce, kde jsou soubory, u kterých jsou možné náhledy. Asi bych zkusil (přihlášený jako administrátor) v Možnostech složky zrušit (asi) aktivní funkci Zobrazovat náhledy. Potom by to snad mohlo jít odstranit (nebo po odhlášení a přihlášení). Jinak, co nelze odstranit pod Windows, tak jde odstranit pod OS Linux (Live-CD). Zdravím!

doplněno 12.01.15 20:56:

totak - tento soubor byl v OS Windows snad vždy, tak to není novinka. Myslím, že smazat šel normálně (možná s tím upozorněním, ale šlo to). A snad je to i soubor normálně skrytý.

Myslím, že když nebude volba náhledů, tak by se tento soubor nemusel vytvářet. A dlaždice v OS WIN-8 se dají zrušit a dostanete Plochu a ikony.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.01.15 17:42
Nojo nějaký to linuxový distro doma mám ale bootovat počítač do linuxu pokaždý když smažu nějakou složku s obrázky to není zrovna systémové řešení. To tak jedině házet všechny thumbs do jedný složky a jednou za čas je smazat najednou. Ono mi v podstatě ani tak nešlo o radu jak to smazat - nějaký čistič si s tím snad poradí ale spíš mě zajímalo jaký účel tím mrkvosoft sleduje že označuje tenhle tip souborů za systémový a brání jeho mazání a jestli to ostatním uživatelům osmiček dělá taky, nebo mám jen něco špatně nastavený.
Od: 111®
Datum: 12.01.15 17:46

existuje dobrá zásada, že to co se instaluje se nemaže ale odistalovává...třeva RevoUnistallerem. Se nediv že to nectějí Win smazat, když není program odinstalován.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.01.15 19:09
Ale to není nic instalovaného. Stáhnu rar s fotkama, rozbalím prohlédnu a smažu. Rar samozřejmě smazat jde. složka do které se rozbalil ale při mazání vyhodí hlášku že thumb.db smazat nelze a na výběr je pouze storno celého procesu nebo přeskočit. Tím pádem se fotky smažou ale zbyde složka s původním názvem a jedním hloupým thumbs.db uvnitř. Kdyby notebook nebyl v zaruce tak ten dlaždicovej paskvil smažu a dám tam osvědčený sedmičky. Stejně na to jednou dojde ale zatím jsem se k tomu nerozhoupal.
Datum: 12.01.15 21:05

Tak u mne na W7 to smazat jde.

Že by jsi musel jako správce?

Od: pepr®
Datum: 12.01.15 22:02

Datum: 12.01.15 22:25

Takém mám ten samý problém, asi nějaký bug, protože také nemohu některé adresáře smazat, protože si stěžují na tento soubor, o kterém by ani uživatel "jakoby" neměl vědět, že tam je, protože, se jedná o skrytý soubor, tudíž, pokud je nastaveno tak jak bylo, tak souborani neuvidíte, evím, ale restartovat kvůli tomu explorer.exe, mi přijde prasárna, a hlavně mi přijde divné, že s tím ještě nic neudělali... Mně se to stává dost často, a tak se mi hormadí prázdné adresáře, které nemohu smazat...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.