Windows 8 synchronizace času

Od: Datum: 12.01.15 09:58 odpovědí: 5 změna: 12.01.15 12:38

Ahoj, potřebuji vědět, jak synchronizovat čas ve windows 8 s internetem. V XPčkách to bylo jednoduché, ale zde to nemohu najít. Bohužel se mi děje to, že mi čas jde asi o 3 minuty napřed. Pásmo mám nastaveno dobře a i když to manuálně změním, čas se po cca po půlhodině sám opět vrátí o ty 3 minuty napřed. Nevím co s tím. Díky za tipy

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.01.15 10:25

Nejprve: Pravé tlačítko na hodinách, Upravit datum a čas, Čas v Internetu, Změnit nastavení. Zkontrolujte, je-li povoleno Synchronizovat s časovým serverem a změňte server např. na time.nist.gov a stiskněte Aktualizovat nyní.

Ohodnoceno: 0x

Od: klaban*
Datum: 12.01.15 10:28

No jo ale já tam právě tu možnost čas v internetu nemám.

Datum: 12.01.15 11:18

Máte PC v doméně? Pak se čas synchronizuje podle serveru domény. Musel byste buď převést počítač na pracovní skupinu nebo (asi správněji) vyřešit správný čas v doméně.

Od: klaban*
Datum: 12.01.15 12:03

PC je v doméně, takže to musí nastavit správce sítě v serveru? OK tedy vyřídím so to s ním. Děkuji za radu.

Datum: 12.01.15 12:38

Ano, bude to muset nastavit správce sítě. Nejspíš bude mít nastavenu neplatnou adresu časového serveru a proto neprobíhá synchronizace.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.