Jak chránit PC před poklesem napětí?

Od: Datum: 11.01.15 04:57 odpovědí: 6 změna: 11.01.15 15:48

Dobrý den. Občas se mi stává, že v rodinném domě poklesne krátce napětí, prostě zabliká osvětlení ( lustr ... ) a když mám zapnutý stolní PC tak se mi částečně vypne i PC, tak že se mi objeví základní stránka a musím se znova k PC přihlásit ( heslo ). Hlavně se to děje, když jsou venku v síti problémy - včera velký vítr. Tak jsem se chtěl zeptat, jestli neexistuje nějaký zdroj nebo něco takového, což bych napojil před PC a vyrovnávalo by tyto poklesy v síti před PC. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.01.15 07:08

existuje krabička, které se říká záložní zdroj. Zapojuje se mezi zásuvku a PC a krátkodobé výpadky v síti dokáže utlumit.

http://www.conrad.cz/zalozni-zdroje-ups-rozvody.c22403

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.01.15 11:17

Potřeboval bych alespoň 3 zásuvky s bateriovým napájením a aby tyto zásuvky měli zárověň také ochranu proti přepětí.

Co by bylo nejlepší UPS asi do 300W?

Datum: 11.01.15 09:25

Jedinou šancí je zařadit UPS (to je ta krabička co je zmíněna). Jednu fungl novou mám k dispozici od EATON.

doplněno 11.01.15 11:26:

500W k dispozici za 2.000,-

Datum: 11.01.15 10:21

Tak tak, záložní zdroj řeší tyhle kratší výkyvy či dokonce i kratší úplné výpadky, minimálně se ovšem i u delšího výpadku dá včas stihnout vypnout počítač. Rozhodně je to užitečná věc, protože to jinak moc nesvědčí počítači tohle náhle vypnutí. Rozhodně si nemůžu záložní zdroj vynachválit.

*klik*

doplněno 11.01.15 14:42:

Taky tedy přidám odkaz na ten zdroj, co mám já a co funguje spolehlivě už nějaký čas.

http://ups.heureka.cz/apc-be400/

Od: hop®
Datum: 11.01.15 11:32

Nejlevnější záložní zdroje se pohybují okolo tisícikoruny, asi by Vám vyhovoval třeba tenhle...

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.