Napájecí kabel nebyl zastrčen úplně

Od: Datum: 10.01.15 22:52 odpovědí: 13 změna: 11.01.15 00:44

Čau, na Vánoce jsem zapojil novej počítač samozřejmě včetně napájecího kabelu který tam nešel strčit úplně a já myslel že je to na doraz i když to pomalu vypadávalo... bál jsem se použít trochu síly, ale tak nějak jsem to nechal a počítač v pohodě jel... dneska jsem si na to vzpoměl a jak jsem s tím začal hýbat počítač se vypnul, tak jsem si řekl že to není normální tak jsem se odvážil použít sílu a zastrčil se skoro celej až na nějak 1-2 mm čehož jsem si všiml že to tak má i můj starej pc. Teď to tam drží jako skála :-D a ptám se jestli to pcčko nějak nepoškodilo když to tam nebylo pořádně zasunutý... pc jelo úplně v pohodě ani jednou se nevypl... Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jow
Datum: 10.01.15 22:53

Funguje vám počítač? Pokud ano, je to OK.

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 10.01.15 22:56

Když to jede, na co ta obava? Byl před tím provoz přerušovaný, vypínal se, ne? Tak je to ok.

Od: ben®
Datum: 10.01.15 22:56

Dobrý den, možná Vám OS po zapnutí PC napíše, že nebyl správně vypnut. Ale, když tam byl již dříve dobrý kontakt, tak nyní je lepší a hardware bude v pohodě. Zdravím!

doplněno 10.01.15 23:11:

raplik - tato "blbost" dokáže pěkně zamotat hlavu (vlastní zkušenost). Měl jsem kdysi problém s PC, který se nepravidelně restartoval. A bylo to povytaženým přívodním kabelem.

Tedy, špatný kontakt, podpětí, zdroj nedával plný výkon a PC šlo na restart.

doplněno 10.01.15 23:33:

raplik - až někdy při hledání závady rozeberete PC na díly a potom zjistíte, že stačilo dorazit vzadu kabel, tak to na nějaký lék je.

doplněno 10.01.15 23:41:

raplik - psal jsem o sobě a svém trápení zakončeném zasunutím kabelu.

Od: raplik*
Datum: 10.01.15 23:37

však jsem pc nerozebíral :-D jen se ptám jestli se tomu něco nemohlo stát...až teď jsem si přečetl co jste napsal trošku víc nahoře :-D myslím to tak že třeba když to nebylo zastrčený pořádně tak aby třeba nebylo podnapětí a komponentům by to nedělalo dobře... to mě zajímá...

doplněno 10.01.15 23:43:

však píšu že jsem si to přečetl až potom :-D takže myslíte že to tomu nějak neuškodilo?

Datum: 10.01.15 23:04

Ano pc jel celou dobu v pohodě ani jednou se nevypnul což se teda divím když to tam sotva drželo... jsem na takový věci háklivej a sere mě každá blbost :/ takovou tu hlášku: Pc nebyl správně vypnut... to nehodilo ani jednou..

Od: nos
Datum: 10.01.15 23:06

Doporučuji lék Seropram nebo Trittico.

Datum: 10.01.15 23:12

Vyzkouším... díky :-D

Datum: 10.01.15 23:22

Ale vážně... pokud vás takové maličkosti dostávají, určitě to není dobré v těch závažnějších situacích. Pokud si to uvědomujete a omezuje vás to, pak Seropram (a jiné) umí dokonale oblbnout mozek, že ten kabel jen zastrčíte pořádně a nenapadne vás o tom přemýšlet. Nevýhodou léku je... No vlastně ona to je výhody pro mladíky, co jsou moc rychle hotoví. Trittico funguje na jiném principu, byť výsledek je obdobný a není tam onen nežádoucí vedlejší účinek. Než tyto léky zaberou je to cca měsíc a doporučuje se je užívat dlouhodobě, zejména v zimních měsících alespoň (není moc světla a na lidí chodí různé myšlenky). Nejedná se o léky které utlumí, toho se nebojte. Hodně štěstí.

Datum: 10.01.15 23:28

je pravda že mě vážně taková blbost dostane a pak o tom přemýšlím jestli se tomu nemohlo nic stát atd... stačí mi aby mi někdo odbornější řekl že jestli to jelo v pohodě tak tomu nic není a já jsem klidnej jsem člověk kterej si věcí váží, ještě když to navíc nebylo zrovna levný... a jsem cíťa

Datum: 10.01.15 23:45

Ano, je to v pohodě. Klídek. Ale o těch lécích se jděte klidně poradit, psychiatr není nic špatného a je hrazen ze zdr. pojištění. Nemyslím to nijak špatně, třeba to pomůže a budete šťastnější sám ze sebe.

Datum: 10.01.15 23:48

Jo díky to mě utěšilo :) podle mě to na léky není jen o to prostě mám strach když to mám pár týdnů ani ne... a zajímalo mě to jestli se tomu mohlo něco stát nebo ne... prostě jsem opatrnej

Datum: 10.01.15 23:54

Jo, chápu to. Taky by mě to mrzelo. Ale vás banalita hlodá moc - to je ten problém, které jsem si všiml. Za čas by to mohlo třeba skončit u OCD. No nic, nechci vás trápit, to bylo jen tak pod čarou...

Od: jirkajirku
Datum: 11.01.15 00:44

Pane "nos" Vy si děláte z tazatele srandu, nebo to myslíte vážně? Mně spíš přijde, že si dáváte ty lékárenský fety Vy

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.