Internet a přípojka pevné linky

Od: Datum: 07.01.15 20:15 odpovědí: 25 změna: 05.02.15 09:04
avatar

Zdravím

Jsem v tomto naprostý analfabet, tak prosím o radu ohledně internetu. Budeme si s kamarádkami pronajímat byt, ve kterém je přípojka na pevnou linku. Jedině přes tu snad lze nějak pořídit internet. Jiná přípojka v domě není, každý si to tam řešil prý sám.

Je možnost, jaký internet a za kolik si pořídím, limitovaná touto přípojkou?

Předpokládám, že to znamená, že budu mít internet přes kabel v tom pokoji, kde je přípojka; pokud ho chci v jiném pokoji, musím si pořídit wifi router nebo delší kabel a zavést jej tam?

Předem moc děkuji


doplněno 04.02.15 19:56:

Zdravím všechny hodné rádce, opět potřebuji helfnout ohledně internetu, tak přidávám do své staré otázky. Dnes nám UPC nainstalovalo modem, který na jednom notebooku šlape v pohodě, v nejvzdálenějším bodě bytu (80m2) jede na 4 čárky z 5. Na druhém notebooku jede v pohodě jen pár metrů od modemu (a i tam občas kolísá), signál se ztrácí už pár metrů před dosažením nejvzdálenějšího bodu bytu. Místo, kde na onom notebooku už signál není po většinu času vůbec, je cca 5m volnou chodbou a 3m za rohem + dveře. Asi raději připojím nákres.

Čím to je způsobeno? Je to vlastnost nebo vada notebooku? Dá se s tím něco dělat?

Pomůže anténa? Není to zbytečné, když se signál ztrácí už pár metrů před místem, kde bychom jej chtěly mít?

DěkujiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 07.01.15 20:26
avatar

Dobrý den, ta přípojka nebude asi už aktivní. Tak si zvolíte poskytovatele internetu, který ho provozuje přes pevnou linku (ADSL nebo rychlejší VDSL), zřejmě si u něho koupíte i ten modem nebo router, který umí i šíření přes "wifinu". Potom dorazí technik a linku aktivuje, resp. zapojí na ústředně. Když se vše podaří, tak si PC připojíte kabelem nebo si nastavíte "wifinu" a budete na kabelu (v bytě) nezávislá. Zdravím!

http://www.dsl.cz/adsl-internet

doplněno 07.01.15 20:32:

Projděte si nabídky. Můžete mít jen internet nebo i jiné služby (pevná linka nebo TV). Rychlost moc řešit nemusíte, resp. pro běžné užívání je už dobrá každá (to řeší hráči her).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.01.15 20:28
avatar

Děkuji, přesně na tohle jsem se ptala, nebylo mi hlavně jasné, jestli pevná linka = ADSL a jestli to poskytují všichni díky

doplněno 07.01.15 20:46:

Ano, měla jsem před pár lety úplné šnečí připojení, ale stačilo, hlavně, ať je to stabilní...

Od: rencao2guru
Datum: 08.01.15 10:05

Hezký den,

na možnosti připojení ve vašem bytě se s vámi ráda podívám, máte-li zájem, zašlete mi podrobnosti společně s přesnou adresou zde: www.o2guru.cz/guru, ověřím, jaké možnosti by u vás byly schůdné. Naši nabídku můžete najít zde: http://www.o2.cz/osobni/internet/adsl-vdsl-internet.html.

Renáta Drastichová

Guru pro Social Media, O2 CZ

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.15 11:45
avatar

Děkuji za nabídku, myslím, že dostupnost jsem si u O2 už ověřila na stránkách a vyhovuje. Nabídka (349,-) také není špatná, nabídly se mi ale dva modemy k tomu, oba dražší, než bychom si s kamarádkami představovaly.

Datum: 07.01.15 20:29
avatar

Je to jednoduché. Zjistit si, kdo je schopný na uvedenou linku dodat internet a za jakou cenu. Pak si vybrat nejvýhodnějšího, na konec linky připojit router, který umožňuje připojení kabelem nebo nezdrátově (od T-Mobile takový mám za korunu) a v pohodě můžete začít řádit.

doplněno 07.01.15 20:37:

Je to běžná cena u těchto operátorů a vlastní tarif okolo 450,-úměsíčně.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.01.15 20:33
avatar

Fakt za korunu? To je fajn, ale to je asi k nějakému super tarifu, ne? My chceme co nejlevnější... bez televize, mobilu apod., žádné balíčky.

doplněno 07.01.15 20:38:

Hmmm, to zní dobře, děkuji

Datum: 07.01.15 20:43
avatar

uvažujete ve všech směrech správně, ale ohledně poskytování internetu - linky a jejich parametrech přes tu pevnou přípojku vám musí dát informace pronajímatel

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.01.15 20:47
avatar

Pavoučku, a existují i jiné parametry než jen rychlost? A ty rychlosti jsou dvě, že? Je některá z nich "hlavní", důležitější? Resp. na co bych se měla u těch parametrů zaměřit?

A taky moc děkuju

Datum: 07.01.15 20:56
avatar

konkrétně rychlosti (vlastně tarify) si objednáte z nabídky poskytovatele a od toho se odvíjí i cena, existuje rychlost pro stahování a rychlost pro odesílání, některé tarify mají třeba omezenou velikost stažených dat, kdy po překročení daného objemu dat se rychlost připojení rapidně sníží - to jsou sdílená připojení pro více uživatelů (princip tzv. FUP - Fair User Policy, někteří poskytovatelé umožňují zřízení vlastní poštovní schránky, nebo i další služby (IPTV)

jak jsem psal, že vám dá informace o lice a přípojce pronajímatel, tak jsem předpokládal, že funguje, pokud je už mrtvá a nikdo tam nic neposkytuje, tak pak se řiďte radami kolegů

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.15 21:02
avatar

Ano, díky

Datum: 07.01.15 21:56
avatar

Právě hlavní poskytovatele po lince nemají omezená data. Jedou na maximum co jim to daná technologie umožňuje. Já sice jedu teké na maximum, ale jsme v oblasti starých linek a ta rychlost je třetinová než máme v práci.Takže po lince jste omezeni jen jejich stavem v dané oblasti.

Např UPC si dělá vlastní moderní linky a ty už si to tarifujou (aspoň to tak měli).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.15 14:35
avatar

ale stává se, že poskytovatel nabídne vyšší rychlost za vyšší cenu, ale technologie pevných linek je schopna data přenést v rychlosti poloviční, ale zákazník platí rychlost vyšší; je vhodné zjistit možnou max rychlost a podle toho i tarif...konkrétně to znám u O2...tam se to "občas" stává..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.15 15:08
avatar

Jojo, to mi něco říká, nabízeli nám doma nějaký extra rychlý internet za docela pěkné peníze, ale naštěstí jsme si to nechali zkontrolovat ajťákem z práce, který nám potvrdil, že na to ta linka nedosáhne (či jak to formuloval...).

Od: buss
Datum: 08.01.15 16:27

Nepíšete, co to je za dům, SVJ, družstvo, kde může být několik poskytovatelů internetu, jen se poptat a vybrat si. Co to je každý sám, mobil, wifi? Od routeru si natáhnete kabel, třeba na WC, na několik počitadel, včetně telefonu..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.15 17:34
avatar

Sama se v těchto věcech pořádně nevyznám. Je to panelák o 4 patrech a asi 8 bytech (možná 12?), byty jsou v OV, v bytě je přípojka pevné linky, to "každý sám" jsem pochopila tak, že se tam nikdy nedělaly takové ty instalace (vysílače?) na internet od určité firmy pro celý dům, odkud si pak může kdokoliv z toho bytu zařídit internetové připojení.

Např. a-net, když je v domě jeho vysílač, prostě vezme kabel a dovede jej z toho vysílače do bytu skrz pár děr ve zdech. Měla jsem to takhle v bývalém bydlišti, dotazovala jsem se, jestli mají instalaci v tomto domě, oni že ano a že tedy stačí natáhnout kabel do bytu. Shodou okolností měli předchozí majitelé také a-net, takže kabel už tam byl a tak mi pouze nastavili v PC údaje a bylo to. Tak tohle jsem pochopila, že v tom domě není :-D snad se vyjadřuji aspoň trochu tak, aby tomu odborník rozuměl :-D

Datum: 08.01.15 17:25
avatar

Po pevné lince mám už několik let od O-2 internet i televizi.Router Zyxel umožňuje i příjem internetu s wifi na telefon notebook i tablet.Jsem s tím naprosto spokojen.Servisje stopro,stačí zavolat.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.15 17:35
avatar

Děkuji a mělo by to jít tak, že si pořídíme vlastní router a od O2 si pouze necháme instalovat zařízení a nastavit notebooky, ne? Protože mají internet za 349,- (to se dá), ale k tomu drahé routery...

Datum: 04.02.15 20:13
avatar
Bude to vlastnost notebooku. Dají se koupit zesilovase wifi signáku, které se po bytě vhodně rozmístí.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.15 20:23
avatar

kejikl, děkuji. To ale asi nebudou desetikorunové položky jako anténa, že? Domnívám se totiž, že by to šlo vyřešit výjezdem technika (jednoduše přemístit modem cca na místo, kde je ta Orion hvězda), za který si účtují 400,-. Takže pokud je tohle levnější řešení, asi bychom šly touto cestou.

Dělat se s tím nic nedá? Je to Lenovo G500, novější notebook než ten můj (G560), na kterém to fachčí lépe, tak mě to překvapuje.

Datum: 04.02.15 20:50
avatar

ještě dotaz, jak vysoko nad podlahou je anténa tohoto modemu, nebo je to vlastně i modem s WiFi? měl jsem podobný problém s příjmem od kabelovky, mám to vyřešené, proto se ptám...je to různé u těchto dvou vašich NB, ale uvidíme, počkám na odpověď...

doplněno 04.02.15 20:55:

případně dejte foto modemu a kabeláže, možná to zvládnete i bez technika...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.15 21:31
avatar

nonek, i Vám děkuji. Modem nemá anténu a popravdě, když jsem si ho teď prohlédla, tak nevím, kam by se měla dávat. Takže to možná bude modem s wifi - to se takto rozlišuje? Je to Ubee EVW3226, jde od něj kabel do přípojky UPC (taková ta krabička "wisi dm 80"). Myslíte, že by na to mohlo mít vliv umístění modemu? Technik se ptal, jestli bude později na něčem stát, zatím jsme jej měly na zemi na nízké krabici, ale před ním nic nebylo.

Foto bohužel momentálně nepřipojím, tak snad stačí popis? Pokud ne, vyčkejte prosím do zítřka odpoledne, foto dodám. Ještě jednou moc děkuji

 

Datum: 04.02.15 22:09
avatar

modem na zemi - slabý WiFi signál, šíří se, zjednodušeně řečeno, vodorovně a dolů; čím ho dáte výš, tím lépe; dejte ho do takové výšky, abyste získali dostatečný signál pro PC (možná bude stačit 1,5 až 2 metry); anténa je vnitřní, uvnitř krabičky, možná budeme řešit kanály, to ale až dle vašich výsledků... a toto máte

http://slitecz.smetiste.eu/?p=236

doplněno 04.02.15 22:13:

a zde návod k modemu s WiFi

http://www.upc.cz/pdf/manualy_inet/manual_ubee_evw3226.pdf?q2=Ubee%20EVW3226

doplněno 05.02.15 05:14:

modem upevněte následně svisle na stěnu, dle návodu str. 12 a 13

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.15 22:16
avatar

Aha, super, moc děkuji. Zítra vyzkoušíme a dám vědět.

Datum: 05.02.15 01:43

Takhle zásadní rozdíl ve funkci znamená buď to, že máte notebook vadný, to ověříte tak, že notebook prostě vyzkoušíte někde jinde, kde je taky wifi. Nebo že tam máte nějakou naprostou blbost, jako třeba, že se připojujete na úplně jinou wifi než myslíte.

Zkontrolujte si, že se připojujete skutečně na Vaší wifi. Wifi se identifikují tzv. SSID (něco jako jméno), ale pokud máte jméno Internet a někdo vedle taky Internet, tak jen blbě poznáte, jestli se notebook připojuje skutečně na tu vaší nebo na tu jeho. Doporučuji si jí pojmenovat nějak jednoznačně v nastavení toho modemu. Umístění modemu na takovéhle vzdálenosti hraje jen malou roli, každopádně doporučuju anténku na modemu mít kolmo nahoru nebo, pokud je modem anténkou dolů (při pověšení na zdi) mít anténku kolmo dolů. Ale ten váš modem má anténu interní, zkuste nějak změnit jeho polohu, ale pochybuju, že to nějak pomůže.

Pokud to s wifi nepůjde, doporučil bych rezignovat na wifi a druhý notebook provozovat na kabelu, pokud nechcete zkoušet nějaké pochybné pokusy za drahé peníze.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.15 09:04
avatar

Pletiplot, díky určitě se připojujeme k našemu zařízení, technik nám dal na výběr už. jméno a heslo, takže název je jasný. Problémy s notebookem jsou i jinde, nicméně se zdá, že přemístění by problém vyřešilo (na 3-4 metry funguje dobe). Kabel dát asi dost dobře nemůžeme, jeho vedení by muselo být vždy kolem nějakých dveří, případně přes chodbu, nebo asi kolem stropu a do toho se nám zatím také nechce. Pokud problém nevyřeší zvednutí, tak zkusím zavolat na UPC, jestli by nám jej technik mohl přijít přemístit. Tam by pak bylo potřeba vést kabel jen podél zdi a pak podél skříní, to je "menší zlo".

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.