Lze určit tiskárnu dle vytištěného papíru?

Od: Datum: 06.01.15 14:13 odpovědí: 2 změna: 06.01.15 14:35

Lze prosím pouze na základě vytištěného papíru určit značku, typ tiskárny, požitý OS, popř. i další věci? Existují metody ke zjištění těchto a dalších informací, když je k dispozici pouze potištěný list papíru?

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.01.15 14:19

Na základě vytištěného papíru lze zjistit typ tiskárny.

Rozhodně z toho nepoznáš operační systém.

Je to asi tak, jako bys chtěl z tvého otisku prstu zjistit jaké součástky máš nainstalované v počítači.

Prostě potištěný papír je produkt tiskárny a protože tiskárna přišla do kontaktu s papírem, tak tam "zanechala svůj rukopis". Ale abys zjistil oerační systém nebo další informace, které s tiskárnou vůbec nesouvisí, tak to by musely být natištěné vo formě textu na tom papíře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.15 14:35
avatar

Z vytištěného dokumentu se dá ledacos vyčíst - nepravidelnosti vyplývající z výrobní tolerance ve vedení papíru, vedení tiskové hlavy u inkoustovek, teplota nebo opotřebení válce u laserovek, složení toneru, odlišnosti fontů (obvyklé fonty ve windows jsou nepatrně odlišné od těch v linuxu) atd. Takže z porovnání dvou dokumentů se podle mě dá do jisté míry usoudit, jestli vyšly z jednoho zdroje nebo ne. Na druhou stranu... reálné kriminalistické laboratoře nejsou vševědoucí, na rozdíl od těch seriálových.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.