Ubuntu systém

Od: Datum: 05.01.15 17:27 odpovědí: 6 změna: 06.01.15 19:14

Zdravím, mám originální Ubuntu cd, které jsem dostala společně s netbookem. Chtěla jsem se zeptat, zda rozjedu v Ubuntu i aplikace jako je ICQ a nějaké programy ke stažení z netu.. zda tento systém funguje podobně jako 7. Děkuji za informace. A taky, jestli v instalaci jsou zahrnuty jako např. Microsoft word, power point.. nějaké takové balíčky jako má microsoft.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bruk600*
Datum: 05.01.15 17:47

Dobrý den, v Ubuntu programy psané pro "W" nerozjedete, ale nechají se doinstalovat programy-aplikace přímo stažené z netu psané pro Linuxové distribuce. Je to jako u Androida.(taky se vlastně jedná o distribuci Linuxu). V základní instalaci Ubuntu jsou obsaženy balíčky Openoffice a klasický World a Excel tam nepojede.

doplněno 05.01.15 17:53:

V openoffice otevřete soubory psané v běžných microsoftových programech, ale sobory psané v openoffice otevřít na microsoftových programech nešly. Přesi nebude SW kolos nahrávat konkurenci, která je zdarma.

doplněno 05.01.15 17:56:

Taky jsem narazil na informaci, že lze na Ubuntu naistalovat prostředí pro Windiws a v tomto prostředí by měly fungovat hry i programy, ale tomu jsem se osobně nijak nevěnoval a tak víc neporadím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: taneta
Datum: 05.01.15 18:12

Škoda, že nevíte, jak to prostředí Windows do Ubuntu nainstalovat.

Datum: 05.01.15 18:18

Klíčová slova - Wine (jeden způsob, že se to bude tvářit jako program pod Linuxem) nebo virtualizace, např. VirtualBox (celé Windows poběží pod Linuxem). Ale není to tak jednoduché, jak si zřejmě představujete. Vše to funguje trochu jinak než ve Windows.

Doporučuji si o tom něco přečíst, když tedy to Ubuntu, tak:

http://www.ubuntu.cz/cojeubuntu/faq

Konkrétně

"Spustím v Ubuntu programy které znám z Windows?"

"Kde stáhnu programy pro Ubuntu?"

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.15 11:42
avatar
Libre office ( dříve OpenOffice ) umí uložit tvořené dokumenty tak aby byly použitelné v klasických windousáckých office. Není pravda že ty programy jsou nekompatibilní. Jen se při ukládání musí ručně zvolit "uložit jako " Jinak se automaticky zvolí *.odt který widle neznaj.
Co se programů týče - Ubuntu má na ploše /respektive na boční liště/ ikonu "Centrum software" tam jen klikneš a napíšeš co hledáš. Nemusíš brouzdat po internetu a programy stahovat po všech čertech. Všechny dostupné programy máš na jednom místě.
Prakticky všechny programy pro windows mají linuxový ekvivalent nebo přímo i linuxovou verzi.
Možnost spustit klasický win. program přes wine je většinou až poslední nouzová varianta. Většinou se používá spíš pro hry a profesně specializované programy. Úspěšnost spouštění přes wine je ale tak 50na50. Né všechno se podaří rozběhnout.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: praivo2
Datum: 06.01.15 14:46
IM klient pro Ubuntu se tuším jmenuje Empathy a měl by být předinstalovaný, hledej v nabídce. A LibreOffice nebo jiný kancelářský balík taktéž.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.15 19:14

Ubuntu má tzv.Ubuntu software center kde jsou všechny možný aplikace včetně libre office je toho n avýběr docela dost na komunikaci je http://www.stahuj.centrum.cz/…tant_messengers/ostatni/gaim/

a skype je tam též - používám linux neb je svižnější než win. http://wiki.ubuntu.cz/instalace_programĹŻ/centrum_softwaru_pro_ubuntu

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.