HP DeskJet F2280 a tisk na pohlednice

Od: Datum: 03.01.15 11:28 odpovědí: 2 změna: 04.01.15 23:12
avatar

Mám starší tiskárnu HP DeskJet F2280 All-in-One a občas bych potřeboval tisknout text na zadní stranu pohlednic. Naposledy jsem to zkoušel před vánocemi kdy jsem takto chtěl tisknout vánoční přání na vánoční pohlednice. Problém je ale v tom, že to nejde. Pohlednice sice trochu těžce kousek zajede do tiskárny a pak se tam zasekne, neprojde dál a tisk se zastavi. Pak takovou pohlednici musím pracně vytahovat ven. Tato tiskárna by měla umožňovat i tisk fotografií (prozatím jsem to ještě nezkoušel) a tak by se dalo předpokládat, že by snad mělo s ní jít tisknout i na běžné pohlednice. Pohlednicový papír je trochu tvrdší a tlustši než běžný papír a tak s tím má asi tato tiskárna problém. Kdysi když jsem měl starou tiskárnu Epson kde podávání papíru bylo ze zhora tak tisk na pohlednice mi šel bez větších problémů. Byla tam na ní ale páčka na přepínání pro tenký papír a trochu hrubší. Na nynější tiskárně ale nic takového na přepínání tloušťky papíru není. Alespoň tam nic takového nevidím a nevím, že by to táto tiskárna měla.

Zajímalo by mne jestli někdo nevíte jestli se nějak dá na uvedené tiskárně tisknout i na pohlednice a nebo zda někdo s tím nemáte nějaké zkušenosti.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.01.15 22:41
avatar

Podle mě je pohlednice příliš silný papír. Domácí tiskárny mají obvykle uveden papír max. 250 gramů a bez problémů tisknou tak do 200 - 220 gramů. I jedna její hladká strana může způsobovat problém unašečům.

Fotopapír do tiskárny je podstatně tenčí než pohlednice.

doplněno 04.01.15 23:15:

Já ho nepoužívám, tak se nebudu přít. Ale vezmi si do ruky pohlednici a fotku z fotolabu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.15 23:12
avatar

ladinpraha: Možná máš pravdu a asi to bude tím. S tím fotopapírem do tiskárny mi to ale nepřipadá, že by byl podstatně tenčí než běžná pohlednice.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.