Vypalovačka přečte CD/DVD ale nevypálí nic

Od: Datum: 01.01.15 15:49 odpovědí: 13 změna: 03.01.15 14:42

Dobrý den,
Toto se hodí do více kategorií, tak jsem zvolil tuto.
Mám postarší notebook ASUS X51L r.v.2009 s Combo DVD vypalovačkou: MATSHITA DVD-RAM UJ-841S ATA Device. Byly na něm instalovány XPčka SP3 a vše šlapalo v pohodě. Nedávno jsem instaloval Win 7 s předešlým formátem disku, instalovaly se Win 7 a dneska jsem potřeboval vypálit jedno DVD Video a podívejme se, ani 5 vypalovacích programů u kterých je uvedeno, že podporují Windows 7 nenačetlo prázdné DVD ve vypalovačce. Tak buď je všech těch 6 prázdných DVDček špatných a nebo nějakým záhadným způsobem odešla funkce vypalování. Protože pokud vložím již vypálené DVD (film, hudba i fotky) ať už mnou někdy z dřívějška nebo originál, tak hraje bez problému. Je nějaký program, kde zjistím celkovou funkčnost té vypalovačky? Ve Správci zařízení je zobrazená a v pořádku. K notebooku mám instalační DVD jen pro XP a VISTA.

Po vložení prázdného DVD do mechaniky mi W7 nenabídne vůbec nic. Ani pokud poklepnu na Tento počítač a pravým myšítkem na mechaniku, tak ve vyvolané nabídce není nic o možnosti vypalování. A otevřít se takto dá jen prázdný disk. Prázdná složka. Zkoušeno několik ks DVD a několik ks CD.

A když do té prázdné složky na tom DVD něco přetáhnu Napíše se: "Systém Windows nemůže přečíst disk v jednotce E:", "Ujistěte se, že disk používá formát rozpoznávaný systémem Windows. Pokud není disk naformátovaný, před použitím je nutné jej naformátovat"

Co se týče ovladačů, tak nikde nemohu najít ovladač na MATSHITA DVD-RAM UJ-841S ATA Device, který je pro Windows 7. Vše jen XP a Vista. Dokonce na webu výrobce: http://www.asus.com/Notebooks…books/X51L/HelpDesk_Download/ se nic o Win7 nepíše. A pokud zvolím Win Vista 32 bit, tak tam není žádný ovladač k vypalovačce.

Nynější ovladač v systému
Verze: 6.1.7601.17514
Datum: 21.6.2006

No a na netu: http://www.driverscape.com/do…ta-dvd-ram-uj-841s-ata-device jsem našel

Driver Version: 6.1.7600.16385
Release Date: 2006-06-21

Stejný datum, jiná verze. Jenže přes správce zařízení ovladač aktualizovat nejde, protože podle verze je ten mnou nalezený starší verze. A když chci prostě přepsat soubor přes průzkumníka, tak prý nemám dostatečná práva. Ono totiž složka Drivers má práva jen pro čtení pro celou složku a podsložku se soubory v ní, ale ne pro zápis a přes Vlastnosti složky Drivers změnit atributy nejdou. Prý "Ke změně atributů je třeba zadat oprávnění správce" - Pokračovat - a hned u prvního souboru to napíše že "Došlo k chybě, přístup byl odepřen".
Díky za rady

doplněno 01.01.15 15:56:

K notebooku mám instalační DVD jen pro XP a VISTA.
Zkoušel jsem použít ovladač pro DVD mechaniku z CD Vista, ale napsalo že "Ovladač není kompatibilní se systémem Windows" Nehledě na to, že má stejnou velikost, verzi i datum jako ovladač instalovaný automaticky ve Win7.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.01.15 16:02
avatar

nebudu se ptát, proč jste opustil XP a proč na starší zařízení dáváte W7, s problémy pak bylo možno počítat

zkuste tedy první krok - úplně odinstalovat stávající ovladač vypalovačky a pak tam teprve nainstalovat ten, který se tváří jako starší

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.15 17:21

XPčka byly za ta léta zabordelená, tak buď re-install a nebo Win 7. Dle testu kompatibility neměla fungovat jenom síťová karta, která ovšem po instalaci funguje úplně normálně. Navíc se ni to PC jeví o malinko svižnější. A hlavně taky na samých webech nebo při instalaci něčeho bylo milion hlášek o zastaralém systému.

Mechaniku jsem odinstaloval ve správci zařízení. Ale když dám na tom samém místě Akce - Vyhledat změny v Hardwaru, tak se najde ta mechanika sama a ihned se doinstaluje ovladač automaticky. Pokud zvolím Akce - Přidat starší hardware, vyberu onen ovladač na disku a dám Přidat, tak se napíše (viz obrázková příloha této odpovědi). Jinde neumím přidávat nové zařízení ručně.

Datum: 01.01.15 18:10
avatar

v popisech ovladačů si zablokujte automatickou instalaci SW (ovladače)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.15 18:58

Prosím, kde to najdu?

doplněno 01.01.15 19:27:

stejda Google mi poradil: Pokud chcete změnit chování systému, co se týče instalace ovladačů, v nabídce Start vyhledejte Změnit nastavení instalace zařízení a spusťte jej. Pokud namísto automatické instalace zvolíte ruční, budete si moct zvolit podrobnější možnosti instalace. Zvolil jsem Ruční a Zakázat instalaci ze serveru Windows Update. Ale toto stejně po restartu nepomohlo. Podle mě se ovladače nestahují z Windows Update, ale z nějakého adresáře Windows na disku v notebooku.

Datum: 01.01.15 16:06

četl jsi vnitřní poštu?

doplněno 01.01.15 16:14:

Zkusil jsi tedy aspoň to naformátování DVD, jak ti to píše?

doplněno 01.01.15 16:17:

souhlas s pavoukem, ohledně té instalace ovladače.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.15 17:26

Kde mám DVD formátovat, když vypalovací program vypalovačku nevidí? A pokud vložím DVD-RW disk a dám Tento Počítač - najedu na mechaniku - kliknu pravým mašítkem, tak ve vyvolané nabídce není možnost naformátovat

Datum: 01.01.15 20:03

A co Daemon Tools? Mohlo by to mít souvislost? Odinstaloval jsem ho, ale nic se nezměnilo. Lze někde něco jako resetovat filtry a nebo to už nelze když tam ten Daemon nemám?

Datum: 01.01.15 20:24
avatar

Jaké máte připojení k internetu? Měla jsem problém s vypalováním, protože se USB modem Huawei E352 (od T-mobile) v systému "tváří" jako další CDromka pouze ke čtení. Po odpojení modemu všechny programy našly správnou vypalovačku ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.15 20:54

Máme kabelovku. A internet přes Wifi router.

Datum: 02.01.15 14:32
avatar

a co verze firmware 1.7, podporující W7?

http://burners.burn4free.com/…c/matshita-uj-841s-driver.htm

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 02.01.15 17:05

Staženo, instalováno včetně Burn4Free a hromady dalšího humusu (nějakých miniprogramů, lištiček, atd...) a vypalovat jde. Ale když zkontroluju vlastnosti vypalovačky, tak tam je pořád firmware 1.0.

No a když nainstaluju třeba jiný vypalovací soft, tak stále vypalovačku nevidí.

Toto už nechápu vůbec :-D

Datum: 03.01.15 14:23

Problém vyřešen
Jelikož jsem neměl Windows 7 s Originál Licenčním číslem, ale pouze Aktivován na asi 40 000 dní trial pomocí Windows.7.Loader.eXtreme.Edition.v3.502. Všechny rady a pokusy pro zprovoznění mechaniky selhaly. Po vytvoření zálohy a poslednímu nápadu před Format C: a nové instalaci mě napadlo, že bych ten Loader Extreme vypl a odinstaloval.
Po restartu se Windows sice změnil ve 30 denní zkušební verzi, ale mechanika funguje a vypaluje.
Na jistém foru jsem našel WindowsLoader_2.2.2, což vypadá podobně, ale trochu jinak řešeno. Nainstaloval jsem to, aktivace proběhla úspěšně (žádný 40 000 dní trial) a po restartu systému vše dál funguje jak má včetně vypalování.

Datum: 03.01.15 14:42
avatar

Předně vám gratuluji, že jste chybu sám odhalil.

Na druhou stranu jste zapadl mezi většinu těch tazatelů, kteří ve formulaci svých požadavků na rady neuvedou podstatné okolnosti, nebo uvedou neúplné informace. Kdybyste to napsal hned v úvodu, že nemáte originál OS, tak by možná někoho napadlo, že právě toto může být ten problém, kvůli kterému jste nemohl spát.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.