Nejede mi zvuk na notebooku - co s tím?

Od: Datum: 30.12.14 17:21 odpovědí: 6 změna: 31.12.14 09:04

Zdravím,

na Vánoce jsem dostala tento notebook: http://www.alza.cz/acer-aspire-e15-black-d2120974.htm Pár dní běžel naprosto v pořádku, jenže dnes mi najednou přestal fungovat zvuk, vedle jeho ikony na spodní liště byl křížek a hlásilo to "Není nainstalováno žádné výstupní zvukové zařízení". Hledala jsem v různých internetových poradnách, ale nikde jsem nenašla odpověď. Někde psali o jakémsi biosu, který se spustí stisknutím nějaké klávesy. Jaké? Stáhla jsem si tedy zvukový ovladač ( http://www.acer.cz/ac/cs/CZ/content/drivers ) a restartovala ntb. Na spodní liště se mi zvuk vůbec nezobrazoval, proto jsem zvýšila hlasitost zvuku v nastavení. Dala jsem to na maximální hlasitost a stejně zvuk nefungoval. Poradí mi někdo, prosím? *andel* Předem děkuji za odpovědi :)

PS: Omlouvám se, pokud je dotaz nějak neznale popsán, ale na počítače nejsem odborník.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.14 17:28
avatar

na bios se vykašlete, tam nelezte, dejte sem raději printsreen zařízení ze správce zařízení, zda je tam nějaká kolize (Start/nastavení/ovládací panely/systém/hardware/správce zařízení)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rena*
Datum: 30.12.14 17:58

Ovládací panely se mi nechtějí zobrazit a to už se načítají cca 20 minut.

Od: jmlc®
Datum: 30.12.14 18:02
avatar

Máte možnost obnovení nastavení? Pokud ano, zkuste obnovit do data před aktualizací a pro příště - pokud vám PC funguje, neaktualizujte žádné drivery.

Pokud se vám zvuk nerozjede, jsou možnosti i závady HW - porouchaný reproduktor...

V každém případě bych po obnově dat provedl okamžitou antivirovou kontrolu pokud možno v nouzovém režimu (případně Avast! test po restartu).

doplněno 30.12.14 18:05:

Doplním - máte NOVÝ přístroj - nerýpejte do něj (BIOS či dokonce šroubovák) - pokud se neobnoví zvuk "bodem obnovení" ani vyčištěním antiviru, reklamujte!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 30.12.14 19:25
avatar

souhlasím, pokud to není nějaká triviální neznalost nastavení uživatele, tak okamžitá reklamace

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.14 19:47
avatar
Dát hlasitost v nějaké aplikaci naplno nepomůže pokud sis vypla zvuk. Možná se ti to podařilo nějakou klávesovou zkratkou. Použij vyhledávání windows a dej hledat mixer. Tam bývá nastavení zvukového výstupu a vstupů. Počítám že tam budeš mít staženou hlasitost na nulu
doplněno 30.12.14 19:55: Dwn.alza.cz/manual/424 Jestli si ten odkaz pamatuju dobře tak bys se měla dostat k manuálu nějakého aceru v pédéefku klávesové zkratky budou u jednoho výrobce stejné.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: rena*
Datum: 31.12.14 09:04

Moc děkuji všem za rady, obnovila jsem nastavení a už to funguje :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.