Co beží v serverech?

Od: Datum: 28.12.14 20:08 odpovědí: 1 změna: 28.12.14 20:55

Chtěl bych se zeptat (možná že tu bude kravina ale jsem zvědavej jak toi funkuje)

Tak např., Když mám ps3 a hraju gta 5 online tak co jim běží v těch serverech. Jako ta hra? Nebo jen načítání těch hracu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.12.14 20:55

V ideální případě by se mělo posílat jen minimum informací nutné pro hru. Třeba v případě piškvorek by stačilo, aby server předával jen informace, kam jeden hráč táhnul a působil by jen jako prostředník pro předání informace. Jak se to ve výsledku vykreslí a jestli ten tah lze provést může ošetřit klient (třeba tvoje PS3).

Pak to vypadá tak, že hráč1 zaškrtne políčko e3, PS3 zjistí, jestli to vůbec jde a pokud ano, pošle serveru informaci třeba "hráč1 hráč2 e3". Server z toho vyhodnotí, že dostal zprávu od hráče 1 pro hráče 2, který zaškrtl políčko na e3. Server to pak pošle hráči 2 a jeho PS3 tu operaci provede.

V případě GTA to bude složitější, ale mohlo by to fungovat třeba tak, že server ví o všech hráčích (pozice, jakou má právě zbraň, oblečení, životy ,...) to vše v nějaké "textové podobě". Klient pak komunikuje se serverem a žádá si informace např. v okruhu "1 km" (nemusí vědět, kde se nachází všichni hráči, jen v dohledu) a zároveň nějaké informace o sobě posílá, opět jen v textové podobě. Praxe bude složitější, protože se tam třeba může řešit podvádění... Ale samotná hra tam vůbec běžet nemusí...

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.