Notebook nefunguje s dvěma RAM

Od: Datum: 28.12.14 17:22 odpovědí: 5 změna: 28.12.14 19:31

Ahoj.

Mám problém u Notebooku MSI GX620.

Z ničeho nic mi notebook se dvěma RAM nefunguje (zapnu ho, ale obraz zůstane černý).

Když tam dám pouze jednu RAM, funguje bez problému (zkoušel jsem tu RAM dávat do horního i spodního slotu, oba FUNGUJÍ).

Jakmile tam dám druhou RAM, nefunguje.

Když tam dám 2x 256MB, notebook funguje, když tam dám originálni 2x 2GB, nefunguje, zkoušel jsem kupovat i nové originální RAM, ale to samé, v jiném notebooku RAMky normálně fungujou.

Zkoušel jsem odpojit notebook od elektřiny přes noc, nepomohlo, zkoušel jsem vypojit na 10 min BIOSovou baterii, nepomohlo, už nevím, co s tím, napadá někoho, co bych s tím mohl dělat?

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.12.14 17:31

A víš přesně která RAMka ti to dělá? Já jsem koupil od stejného výrobce, velikost i číslo a taky mi nefungoval s tou novou (ani s oběma), takže jedu jen na 2GB, ale je to asi tím, že má škrábnutý kontakt :(

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.12.14 18:01

Tak to asi nebude Ramkami ale deskou. Vadným chipsetem.

Od: rads
Datum: 28.12.14 19:14

RAM jsou v pořádku, jednou se mi to s oběma podařilo zapnout a od té doby už se mi to nepovedlo.

Toho jsem se bál, že to bude vadný chipset, myslíte, že by fungovalo, kdybych koupil 1x 4GB? (deska podporuje 2x 4GB).

Od: bbbb
Datum: 28.12.14 19:24

Jakou přesně máte základní desku? Jde o to jestli ty paměti vůbec podporuje.Najděte si buď jakou máte desku a hledejte jaký podporuje hardware nebo mrkněte na stránky výrobce.

Od: rads
Datum: 28.12.14 19:31

Již jsem si to zjišťoval a podporuje, ale mám strach z toho, že pokud jí koupím, aby fungovala, jestli ten chipset třeba nezvládne víc, než 2GB RAM, když je poškozený.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.