Registry v PC a instalovaný SW

Od: Datum: 28.12.14 08:05 odpovědí: 6 změna: 31.12.14 00:35
Prosím, poradí někdo, čím odstranit x-let staré záznamy v registrech PC?
Programy vždy řádně od instalují a využívám také čistič Ccleaner, nicméně zjistil jsem, ze mám v registrech záznamy o programech, které jsem doposud instaloval.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.12.14 12:11

Nech registry být, může ti to způsobit víc škod než užitku. Čištění registrů ti pomůže jen ve výjimečných případech a rychlejší počítač mít taky nebudeš. A kdyby sis nedal říct, tak CCleaner ty registry umí čistit taky...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.12.14 22:21

Nechci hanět CCleaner, delší dobu jsem ho používal ale na čištění registrů bych ho nedoporučoval.Smazal mi totiž knihovnu Hall.dll která je nezbytná a tak jsem přišel o všechna uložená data. Ani opravář si nevěděl rady. Musel jsem znovu instalovat OS. Od té doby nechám v registrech čistit jen neplatné zápisy ostatní "fajfky" ruším aby to nemazalo něco důležitého.

Opravdu je lepší mít data na jiném disku než OS a po delším čase radši znovu přeinstalovat OS a zase to jede jako nové.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.14 00:35

Proto se ty registry čistit nedoporučuje. A když už, tak je tam nabídka zálohy, pokud to nezměnili. Ale tu hodně lidí přeskakuje... I když popravdě se mi moc nezdá, že by CCleaner odstranil nějakou systémovou knihovnu, ale nikdo není neomylný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 28.12.14 14:30

Po x-letech je nejlepší vše nainstalovat znovu a začít od nuly - tedy novou instalací systému.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 28.12.14 15:28
avatar

Dobrý den, pokud jste v registru něco zjistil a jste si jistý tím, že už to tam nepatří, tak to z registru smažte ručně a přímo v něm (regedit.exe). Jinak, po použití CCleaneru si ještě něco najde např. program RegDoctor (myslím, že není free). Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.14 22:31
avatar

Zkusil bych používat Revo Uninstaller a odinstalovat pomocí něj. I ve verzi zadarmo by měl tuhle základní věc zvládat a najít i ty zbytky v registrech.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.