Nelze kopírovat soubory na naformát. exterák

Od: Datum: 25.12.14 16:03 odpovědí: 3 změna: 26.12.14 20:01

Dobrý den,

mám problém s kopírováním souborů na nově zakoupený externí pevný disk a prosím o radu. Koupil jsem si externí disk Transcend StoreJet 25M3 (kapacita 1TB – reálná 931 GB). Zprvu jsem měl problém se zobrazením disku v systému, který byl způsoben nedostatečným napájením z USB, ale ten jsem již vyřešil. Kdyby to bylo nutné, není problém se o tom rozepsat. Nyní již disk pracoval relativně bez problémů.

Jenže pak mě ještě napadlo, že ho na začátku používání zformátuji (a přeformátuji ze souborového systému FAT32 na NTFS). Smazal jsem těch pár souborů, které jsem na něj již uložil a vyjmul těch pár souborů, které byly na disku uloženy již od výrobce. Zvolil jsem standartní variantu formátu. Po cca hodině a půl se zformátovalo odhadem +- 75% disku, ale systém vyhodil chybu, že ho nelze zformátovat a formátování ukončil. Poté jsem disk bez problému zformátoval "Rychlým formátováním" během pár sekund (minut?) úplně bez problémů. Souborový systém byl myslím v tuto chvíli již "změněn" na NTFS. Poté jsem ještě jednou zadal formátovat disk, standartním (pomalým) formátováním ("přes Tento počítač").

Po několika hodinách bylo vše úspěšně dokončeno. Odhlásil jsem se z účtu na PC s administrátorskými oprávněními, přihlásil jsem se k normálnímu účtu který používám (poweruserská práva) a pokusil jsem se na takto nově zformátovaný disk nakopírovat nějaké soubory. Ale ouha. Disk pokaždé vyhodí chybu (viz obrázek) a žádný soubor se mi na tento disk nakopírovat nepodaří. Jak bych teď měl postupovat?

Předem děkuji za pomoc.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 25.12.14 16:09
avatar

Dobrý den, zkuste to kopírovat s účtem administrátora. Zdravím!

doplněno 26.12.14 19:50:

Já používám jen jeden účet (administrátor), tak to nevím přesně - snad v Tento počítač po kliknutí pravým myšítkem na ten ext. HDD zvolit Vlastnosti. Tam je možná něco, jako sdílení nebo použití pro všechny účty. Možná Vám to poradí někdo přesněji.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pepyk93*
Datum: 26.12.14 19:40

Děkuji, na účtu s administrátorským oprávněním funguje všechno tak, jak má Ovšem...existuje i jiné řešení? Toto přepínání mezi uživatelskými účty je poněkud nepraktické, obzvláště, pokud jsou všechny účty zabezpečeny heslem...a onen počítač také není zrovna nejrychlejší... *smich*

Od: hm®
Datum: 26.12.14 20:01
avatar

A nestačí třeba jen ten USBdisk připojit, když je přihlášen normální uživatel? Jestli jsi to zkoušel, tak teda nic, no. Ale jinak bych si klidně tipnul, že když si disk připojí admin, tak mu do něj normální uživatel nemá co psát.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.