Microsoft Office bez aktivačního kódu

Od: Datum: 25.12.14 10:18 odpovědí: 8 změna: 26.12.14 01:33
avatar

Ahoj,

vnučka dostala od Ježíška notebook s předinstalovanými Windows 8. Klikla na ikonu M.Offic, ale chce to aktivační kód, který samozřejmě nemá, ale tvrdí, že Offic jsou součástí Windows 8. Já tvrdím, že ne a že je musí dokoupit. Kdo má pravdu? Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.12.14 10:42
avatar

pokud se nic nezměnilo o čem nevím, tak máte pravdu vy. Office byly vždy placené. Na netu jsou dostupné 60 denní kódy na vyzkoušení. např zde: http://www.stahuj.centrum.cz/…ditory/microsoft-office-2013/

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 25.12.14 10:59
avatar

Díky, myslel jsem si to. Ale holt my senioři tomu asi nerozumíme. Vím o verzích na vyzkoušení, hlavně M.Offic 365, ale myslím, že je lepší koupit plnohodnotnou verzi.

Od: zepe®
Datum: 25.12.14 14:18
avatar

Rozhodně bych neutrácel! tady je program schodné s MS a zdarma to vám bohatě stačí.

Libreoffice

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.12.14 22:28
avatar

Díky, už má Libreoffic nainstalováno, jen musí dokumenty ukládat s příponou .doc, nebo .txt , aby se jí ve škole, kde používají M.Off. otevíraly.

Datum: 25.12.14 20:04
avatar

Máte pravdu, MsOffice není součástí Windows. Bylo by nutné zakoupit licenci nebo sehnat kód k vyzkoušení. U zkušební verze byste museli po uplynutí zkušební doby Office odinstalovat nebo zaplatit za plnou licenci.

Takže já bych dala přednost návrhu Zepeho: stáhnout a nainstalovat některou free office – LibreOffice nebo OpenOffice

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.12.14 20:21
avatar

Je to placený profi nástroj. Já používám OpenOffice a považuji jej za plně postačující náhradu. Většina v poslední době doporučuje novější LibreOffice, proto by mě zajímalo, jestli a jaký je v nich praktický rozdíl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.14 22:30
avatar

Pokud vím, Libre Offic jsou od stejných autorů.

Datum: 26.12.14 01:33
avatar

LibreOffice je fork OpenOffice, odštěpila se od ní. Nastartovala velice dobře a rychle se vyvíjela dál, zatímco vývoj OpenOffice se na nějakou dobu pozastavil. Pak se objevila další verze Open, ale mám dojem, že Open spíše stagnuje. Proto jsem i já doporučovala spíše LibreOffice.

Rozdíl není prakticky žádný, šablony jsou navzájem kompatibilní, (v obou lze používat zdarma i šablony od Microsoftu). Co člověk vytvoří/vypracuje v jedné, může bez problémů používat v jiné Office (nejen v těch zmíněných).

S problémy se setkávám v případě dokumentů vytvořených pod Linuxem, které bych potřebovala otevřít a pracovat v nich pod Windows a naopak, občas jsem musela text přepsat, protože oprava by byla náročnější. To je ale problém kódování OS, nejde o problém kancelářských balíků.

"Microsoftí" Office je asi nejdál, ale pro většinu uživatelů podle mne stačí Libre/Open Office. Pokud někdo potřebuje profesionální nástroj/e, jsou podle mne lepší varianty než MsOffice.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.