Pásma 5Ghz nebo 2,4 u internetu?

Od: Datum: 24.12.14 15:36 odpovědí: 3 změna: 25.12.14 14:56

Dobrý den, tak jako napovídá titulek. Co v praxi, pro běžného smrtelníka znamenají údaje pásma 2,4 nebo 5Ghz u nabídky internetových připojení?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.12.14 15:46

zjednodušeně rečeno 5Ghz má větší stabilitu a mělo by mít i rychlejší připojení, hodí se to pokud třeba často voláte přčes VoIP nebo k práci potřebujete hlavně internet jinak ale pro bežného uživatele bude dostačující i 2,4 Ghz.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.14 12:58
avatar

Zapomeňťe na připojení internetu přes 2,4 GHz. Tohle pásmo je totálně zahlceno, zarušeno (mimo jiné i domácími WiFi). Pásmo 5 GHz má větší propustnost, ale i na něm začíná být dost těsno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bruk600*
Datum: 25.12.14 14:56

Dobrý den, tato dvě mikrovlnná pásma jsou mezinárodně uvolněná pro používání běžným smrtelníkem. Proto se pro tato pásma vyrábí velké množství běžně prodávaných přístrojů a to hlavně pro zasíťování na malé vzdálenosti, třeba do domácnosti, nebo do nějaké veřejné provozovny. Na toto použití má lepší vlastnosti pásmo 2,4GHz, protože snáze prochází překážkami. Naše národní podmínky jsou ovšem dosti specifické, protože dříve ještě monopolní TELECOM nám tu dlouhá léta blokoval ve světě normální připojení k internetu (ISDN-ADSL) a tak jako alternativa vzniklo zasíťování přes Wi-Fi i na velké vzdálenosti, ale tím ovšem dochází i ke značnému zarušení v těchto volných pásmech. Pro připojení ke vzdálenějšímu AP je výhodnější 5GHz, protože tolik netrpí zarušením.

tady je taky něco k této problematice: http://www.zive.cz/clanky/vse…-vedet-o-wi-fi/sc-3-a-162796/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.