Jak napsat přehlasované u

Od: Datum: 23.12.14 21:28 odpovědí: 4 změna: 23.12.14 21:53

Dobrý den,
jak napsat přehlasované U nebo přehlasované O na české klávesnici? Někdy dávno jsem to měl na klávesnici u pravého enteru, ale nemůžu na to přijít. Možná to byla specialita té klávesnice a u nových to není... takže jak napsat přehlasované znaky?

děkuji, many

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.12.14 21:34

Dobrý večer, pokud tam nemáte nikde znak dvou teček vodorovně vedle sebe (přehlásku), tak pomocí levého alt a číselného kódu, zde je tabulka znaků http://kubu.wz.cz/help/char/alt_num.html . Ještě můžete řešit přepínáním klávesnice na anglickou a vyzkoušet, jestli to tam někde nemáte, ale já to píši raději s tím altem + číselným kódem znaku.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 23.12.14 21:35

Dobrý večer,

každá klávesnice to může mít jinak, já to mám třeba schované pod klávesnicí, kde píšu apostrof a na anglické |

případně to lze řešít přes mapů znaků win+r a napsat charmap nebo v nabídce start a nebo přes zkratku alt + číslo (teď něvím přesně jaké)

doplněno 23.12.14 21:36:

poradce nademnou už to doplnil

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.12.14 21:45

mají to jen některé klávesnice. Přikládám na obrázku jak píše @filip17 nebo pomocí kombinace kláves: https://www.poradte.cz/navody…pecialni-znaky-na-klavesnici/

Ohodnoceno: 4x

Od: isteron
Datum: 23.12.14 21:53

Veľké Ű : ľavý Alt + 235, malé ű : ľavý ALT + 251. Ö : ľavý Alt + 153. ö : ľavý Alt +148.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.