Antivirus Avast

Od: Datum: 22.12.14 16:34 odpovědí: 37 změna: 16.01.15 10:24

Zdravím, nemám žádný nainstalovaný antivirus a před chvílí jsem četla, že je nejlepší Avast. a že je zdarma. Tak jsem klikla na stáhnout, ale nevím co s tím dál. Jak se to instaluje do počítače? Mám to uložené ve stažených souborech. Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 22.12.14 16:39

Suzy,kliknete na tu ikonu Avastu pravým tlačítkem myši.Ono Vás to povede samo.Jinak Avast mám již léta a jsem s ním velice spokojena ;)

doplněno 22.12.14 17:32: Přijdte,od toho tu přece poradna je ;)
doplněno 22.12.14 17:40:

Stáhněte jej zde.

doplněno 22.12.14 18:22:

Suzy,tady máte tutoriál,doufám,že Vám pomůže.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.12.14 17:21

Tak díky Wamp, já jsem hodně nešikovná. Já se teda vrátím a kouknu co jsem si to vlastně stáhla. Když nebudu rozumět, tak zase přijdu sem. Zatím dík.

doplněno 22.12.14 17:30:

Hm, tak já nevím, já tam žádnou ikonu nemám, ale je tam toto: Chcete tento soubor spustit? Název nlods/Avast free antivirus setup online (1) exe vydavatel Avast Software a.s. Typ aplikace pak je tam tlačítko spustit nebo storno a pod tím je napsáno, že i když je tento soubor stažený z internetu, tak soubor tohoto typu může poškodit počítač.

Tak to se mi moc nelíbí, to je vyhrožování a já se bojím...

doplněno 22.12.14 18:11:

Wamp, tak jsem na to klikla, ale nic se neděje. zase se mne to zeptalo, jestli to chci uložit. Tak jsem to uložila, ale co s tím dál? Přitom tam píší, že to za několik sekund začne. Ale já nevím co má začít a jak se to projevuje. já jsem *bzum*

doplněno 22.12.14 18:15:

A teď s úžasem koukám a stáhla jsem i to AVG a ani o tom nevím. Takže teď mám ve ztažených přehršli antivirů a nevím jak je uplatnit. Přitom umím stahovat i filmy. Jak to mám z těch uložených dostat ven?

Datum: 22.12.14 21:18

Tak už jsem to snad namontila.Díky Wamp, moc. Suzy

Od: wamp®
Datum: 23.12.14 17:53

Suzy,není zač,rádo se stalo ;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.12.14 17:05

Avast má velkou kapacitu a pozor při instalaci. Nevím, zda je tato info ještě aktuální, ale Avast měl verzi Home a Profesional. Profesional mi pustil trojského koně. Používám zásadně AVG. Je v češtině a nemám s ním žádnou potíž. Koš a mazané složky likviduji z PC rovnou AVGčkem. Tuto možnost vám sám nabídne.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.12.14 17:16

Salamosi jenom né AVG!Mám Comodo a to by jste viděl co našel za "špínu" chtěl jsem napsat S*acku.

Avast je dobrý.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.12.14 17:25

Já na AVG nedám dopustit, pomohl i tam, kde Nod 32 zklamal. Slavný Comodo Internet Security mě počítač s internetem tak zpomalilo, že jsem to pochvíli odinstaloval a už to tam nechci ani vidět. To mám internet ne ten nejpomalejší a počítač celkem výkoný i na dnešní dobu.

Datum: 22.12.14 17:59

Já mám snad ten nejpomalejší počítač, co lze v dnešní době koupit, a mezi běžícím a neběžícím CIS žádný rozdíl nepociťuji, navíc mě neotravuje reklamami.

Datum: 23.12.14 00:52

Praivo, schválně by mě zajímala tvá sestava. Na mém netbooku bylo COMODO (jen Firewall, antivirus jsem ponechal ESET) znát. Od té doby používám Firewall přímo ten ve Winech a OK, s COMODO FW jsem měl dobrou zkušenost z Pc kamaráda, ten má ale nadupanou mašinu. *smich*

Od: stenlycich*
Datum: 22.12.14 18:48

Datum: 22.12.14 21:28

Stenlicich, já už nainstalovala ten Avast, ale nějakým nedopatřením jsem si uložila i ten, o kterém píšeš. Dva najednou by asi nešlo, že ne? Abych tedy měla dva hlídače *ua* Je to ten AVG

Datum: 22.12.14 23:33

v žádném případě nesmíš mít dva antiviry.Pc by se zbláznilo.Tak ten co nechceš odinstaluj ok!

Od: pepr®
Datum: 22.12.14 23:40

Jen stažený a uložený druhý antivirus počítači nevadí. Hlavně neinstalovat. Jak píše kolega PC by se to nejspíš vůbec nelíbilo.

Datum: 23.12.14 00:55

AVG nejmíň zatěžuje? Odzkoušeno na opravdu podprůměrném notebooku (Pentium M, 256 MB RAM - konkrétně ACER TravelMate 4050) s WXP a při činnosti AVG byl systém nepoužitelný. S ESET NOD32 Antivirem se dalo pracovat i při problíhající kontrole PC, obojí aktuální verze z roku 2014. Takže asi tak ;)

Datum: 22.12.14 18:55

suzymon@, pokud máš Windows, máš i antivirový program. Nepotřebuješ stahovat nic jiného.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 22.12.14 20:59

"pokud máš Windows, máš i antivirový program"
Tomu nevěř! Přítelkyně si koupila zcela nový noťas a nainstralovala do naprosto prátzdného PC zcela nové Win 8. Po 14 dnech jsem jí nainstaloval Avast (verzi zdarma) a ten vzápětí našel 62 zavirovaných souborů, o kterých Windows nemělo ani ponětí!

Datum: 22.12.14 22:06

Tak neměla zapnutý Defender, no... Já jsem nikdy nepoužíval ani v práci, ani doma, kromě občasné druhé namátkové kontroly (Eset), nic jiného než Security Essentials (u W8.1 Defender) a vše šlo v pořádku. Tyhle antiviráky zdarma nejsou o nic lepší, než Essentials nebo Defender. Dalo by se bavit o placených verzích, které mají ovšem další funkce navíc.

Datum: 22.12.14 21:24

Ernie, Windows mám, ale pokaždé, když jsem otevřela počítač, tak mi to psalo, že je můj počítač v ohrožení a že tam našli nějaké nepřístojnosti, já si z hlavy nepamatuji ty jejich výrazy. A už jsem to s pořádně odřenýma ušima a za pomoci Wamp dokázala nainstalovat. Tak tam mám to oranžové strašidlo, Avast. *smich* Ale díky.

Datum: 22.12.14 21:34

Klikni na to "strašidlo", otevře se okno, vlevo mahoře (druhá zhora) je taková lupa a nápis "test". Na to klikni, objeví se černý pruh, v něm nahoře "celkový test". Klikni na to a jdi si lehnout, trvá to dost dlouho. Avast Ti pak nabídne možnosti, co udělat s případnými nalezenými viry. Nejvhodnější je kliknout na "opravit soubory". Avast si s nima pak poradí podle svých možností. Tenhle postup je dobré občas zopakovat.

doplněno 22.12.14 21:37:

2 antiviráky najednou se nemusí mít rádi a můžou si dělat schválnosti. Nedoporučuje se.

Datum: 22.12.14 22:11

Zapněte si Microsoft Security Essentials v případě Windows 7, anebo Windows Defender v případě osmiček. Obojí je součástí systému a neinstalujte si tam další ptákoviny, pokud si nechcete kupovat placené verze anivirových programů. Grafické rozhraní je pro oba stejné a sice toto:

Datum: 22.12.14 23:14

MSE NENÍ součástí Woken!

Datum: 22.12.14 23:38
oprava : Windows defender je v 7kách a Microsoft Security Essentials v 8kách ale jinak správně.

Datum: 22.12.14 23:50

Taky špatně. MSE je externí program, oboje Wokna mají Defendera, avšak až od W8 to má fungovat jako plnohodnotný AV . Mimochodem, jestli sis nevšiml, ten screenshot je z W8 a titulek je "Windows Defender"...

Datum: 23.12.14 00:06

ok já se nechci dohadovat jen paní (slečna) chtěla poradit jakej antivir tak jsem navrhl AVG a asi nechce používat žádnej systémovej.Toť vše!

Datum: 23.12.14 19:04

Už je to dávno, co jsem pořídil Visty a už si nepamatuju, že bych tam MSE instaloval. V sedmičkách ho mám a v 8 je Defender automaticky.

Datum: 23.12.14 19:26

Všechny uvedené verze Woken mají Defendera, MSE jsi musel nainstalovat, jenom si na to možná nepamatuješ. Mám W7 a MSE jsem nějakou dobu používal, než jsem přešel na Comodo...

Datum: 23.12.14 19:51

Ernie, já mám tu sedmičku. Tak to tam asi není automaticky. Ale mám teď ten Avast. Nebyla jsem chráněná vůbec ničím asi dva roky, předtím jsem měla taky ten Avast a pak takovej fialovej, jak se to jmenovalo už nevím, a nevím jak se to odinstalovalo a najednou mi to začalo pořád psát, že nejsem chráněná a že mi něco hrozí a furt kolem dokola. Tak jsem na to klikla a oni chtěli kolem tří tisíc. Předtím to bylo zadarmo. proto jsem se začala shánět po nějaké ochraně.

Datum: 23.12.14 02:29

Asi každý bude navrhovat antivirus který používá nebo se kterým má dobré zkušenosti. Já jsem používal Avast a byl jsem s ním spokojený až do doby kdy se s novými verzemi začal zhoršovat. Kdysí to byl dobrý antivirus zdarma, ale začal dost obtěžovat s nabídkou přechodu na placenou verzi, občas falešně upozorpozorňuje na viry a připadal mi, že trochu zpomaluje počítač. Letos jsem ho vyměnil za AVG a jsem spokojený i když asi nebude jeden z nejlepších když nedokázal upozornit na zavirovaný e-mail.

Datum: 15.01.15 19:52

Vlazy, tak tohle přesně se mi stalo. Už několik dní mne upozorňuje, že ochrana za pár dní končí a nabízí tu placenou verzi. A před chvilkou to zacinkalo a že prý mi právě zablokoval nebezpečný virus, abych se prý lépe zabezpečila. Tak co mám teda dělat? Ještě se mi za celá ta léta nikdy nestalo, aby to zacinkalo a hlásilo virus. Navíc já žádné nebezpečné stránky neotvírám.

Datum: 16.01.15 10:14

Pokud ti to nahlásilo virus tak bych to nepodceňoval a nechal to podle toho co ti to nabízi přesunout do virové truhly nebo jak se to jmenuje. Ono to může být i nějaký falešný poplach, ale pokud si nejsi jistá tak bych to jen tak nepodceňoval.

Možná, že jsi si nainstalovala plnou zkušební verzi která je běžně placená ale na asi 30 dnů je na zkoušku zdarma (nevím to přesně). Nepamatují si už jak to v tom avastu bylo, ale předpokládám, že pokud tu placenou verzi odmítneš tak by to snad po skončení zkušební doby mělo samo přejít na bezplatnou verzi.

Datum: 23.12.14 10:18

Jste všichni moc hodní a já Vám všem upřímně děkuji za rady. Já jsem si tam včera horko-těžko nainstalovala ten Avast a víc se v tom už hrabat nebudu. V takových-to úkonech působím jako "blesk do police" a jsem schopna všechno nenávratně rozvrtat. Včera jsem byla zpocená úsilím a strachem, tak do toho dál už nejdu. Ono to totiž pak začalo nabízet všelijaké možnosti a mazání něčeho, ani nevím čeho, protože těm specifickým počítačovým výrazům vůbec nerozumím. Furt to jelo dál a chtělo to abych si vybrala ze dvou možností a já nerozuměla ani jedné, natož oboum. Tak vlastně ani nevím, co jsem to tam odklikala za blbosti. Ale uklidňuje mne, že se mi na monitoru objevilo to oranžové strašidýlko, tak to snad už hlídá. *uf* *uf*

Datum: 23.12.14 20:20

Kdysi jsem Avast používal a byl spokojený, ale od té doby, co mi pustil virus jsem přešel ke zmiňovanému AVG. Zatím nemám problém a vám přeji také spolehlivého hlídače v podobě Avastu.

Datum: 23.12.14 21:34

Salamos, to AVG jsem také stáhla. Mám ho tedy v zásobě. Pak bylo více rádců, kteří ho doporučovali, jenomže mezitím já se pustila do instalování Avastu. Tak to zatím nechám tak a budu čekat, co se bude dít dál. Ale samozřejmě děkuji za názor.

Datum: 15.01.15 19:47

Opět Vás zdravím přátelé. Tak si představte, že ten antivirus Avast mi začal teď psát, že už mi končí a pokud budu chtít ocharanu i nadále, tak si ho musím zaplatit. Tak jak to s ním vlastně je? Já myslela, že je to zdarma. Mluvili jsme o tom zde. Díky za vysvětlení.

Datum: 15.01.15 19:52

Je zdarma. Po urcite dobe uzivani, je treba zaregistrovat na avastu svuj email a tim se aktivuje free program myslim na rok. Pochopitelne se tam vice zobrazuje odkaz na placenou verzi, ktera je ale v tomto pripade zbytecna.

Datum: 16.01.15 08:34

Aha. A mohl bys mi poradit na co mám kliknout, abych jim tam mohla ten email zaslat? Moc moc děkuji.

Datum: 16.01.15 10:24

Nevím to určitě, ale myslím, že kdysi tu bezplatnou verzi avastu bylo třeba každým rokem znova zaregistrovat, ale s novými verzemi už asi od toho upustili a stačí pouze jedna registrace napořád.

doplněno 16.01.15 10:29:

suzymon: Myslím, že někde přímo v tom avastu by měl být odkaz na registraci a pokud ne tak by to mělo výt někde na stránkách avastu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.