Ovládání touchpadu

Od: Datum: 21.12.14 13:20 odpovědí: 10 změna: 22.12.14 16:20

Ahoj,zajímalo by mě,jestli se dá nějak nastavit ovládání touchpadu dvěma prsty.Nejsem na něj zvyklá,ale pořád to zkouším a určitě to chci umět.Díky z

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.12.14 13:23

Tak si kupte myš, nejlevnější vyjde na 100-150,-Kč a máte to bez starostí. Ovládat dvěma prsty se dá, ale jen částečně (zvětšování a zmenšování jako u tabletu) ale asi jen některé.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.12.14 15:18

Zdravím,repkin®,díky,myšku jsem si koupila,ale zajímalo mě,jestli na tp nejsou nějaké fígle.díky z

Datum: 21.12.14 16:03

Minimálně dva prsty rozpozná každý moderní touchpad, já měl HP Compaq z ledna 2010 a taky to uměl (včetně posouvání, rotace atd.), stačilo jen nainstalovat SW od Synaptics a aktivovat příslušné funkce.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.12.14 07:35

Zdravím praivo®,můj NTB patří mezi normální třídu,pro domácí a běžné používání je to NTB g50-30,mám ho asi měsíc,zatím jsem s ním spokojena.Nechtěla jsem nic až tak převratnýho.Ale chci se na něm naučit prostě pracovat co nejpohodlněji,co s myškou taky pořád nejde,doma na stole jo,ale pokud někam jedu,ne vždycky můžu používat pohodlně stůl.Takže asi tak. díky moc.z

Datum: 22.12.14 14:30

Ahoj praivo®,díky za tip,ale sama se do toho asi pouštět nebudu.Přenechám to raději na zkušenější osobu.Nevím jestli to nebude nějaký problém,tento NTB je překopaný z win 8.1,na win 7 professional.Moc díky z.

Datum: 21.12.14 15:16

Určitě záleží, na čem ten touchpad je, že... Jelikož to utajujete, nelze přesně poradit.

Nedávno jsem dostal nový NTB Lenovo, ten má poněkud zvláštní touchpad, který se dá ovládat i třemi prsty. A nastavit ovládání pochopitelně, jde - v ovládacích panelech - myš - tam je několik záložek kde je dokonce videokurz, jak henten oný bázmek ovládat

Ohodnoceno: 3x

Datum: 22.12.14 07:21

Zdravím,promon®,mlouvám se,fakt nic neutajuju,mám obyčejný NTB Lenovo g50-30,mám ho asi měsíc,pomalu si na něho zvykám.Myšku mám,ale chci se to naučit,vychytávám a zkouším.Na nějaké stránce jsem něco málo našla,tam někdo psal o ovládání dvěma prsty,ale bylo to přeložený z angličtiny,ale přeložený tak fiškuntálsky,že jsem po přečtení věděla,to co před tím.díky z.

Datum: 22.12.14 14:30

Tak pokud máte také Lenovo, tak by to nastavování mělo být přinejmenším podobné. Já jsem nepsal o používání myši (byť ji jednoznačně preferuji) ale o tom, že to nastavení je v Ovládacích panelech - Myš viz obrázek. Pod tlačítkem Settings je pak možnost nastavovat gesta na touchpad s tím, že je tam i video. Ten návod je v english, ale to asi nevadí...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.12.14 16:20

Zdravím,promon®,dívala jsem se do ovládacích panelů u mého NTB,je to tam označený trochu jinak,když rozkliknu odkaz na myš,tak je tam jenom:ZAP:,VYP funkce ClickLock,dál NASTAVENÍ TLAČÍTEK a pak už jen RYCHLOST DVOJITÉHO KLIKNUTÍ,odkaz na TP jsem tam nenašla ,takže u tohoto modelu to asi nepůjde.Ale i tak moc díky. budu to zkoušet. z.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.