Počet jader pro občasné stříhání videa

Od: Datum: 05.01.15 09:37 odpovědí: 4 změna: 05.01.15 11:55

Dobrý den, prosím o radu, jestli je pro kancelářský počítač, který bude jednou za rok stříhat video z dovolené lepší procesor se 2 jádry 3,0 GHz nebo 4 jádrový se 2 GHz. Je k něčemu posílit RAM ze 4 na 8 GB a případně, uplatní se nějak fyzická grafická karta? Rád bych se vešel do 8-9 tisíc. Díky.

zvažuji tyto: http://www.czc.cz/lenovo-idea…h30-00-cerna_3/162604/produkt

http://www.tsbohemia.cz/barbone-bing_d203506.html + DWD-RW a čtečka karet.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 05.01.15 09:40

Potřebujete hlavně grafickou kartu - počet jader je druhořadý...

Zkuste raději přímou poptávku s vašimi nároky přímo na některém z obchodů... komunikujte s prodejcem, jeho nabídku můžete vložit a posoudíme jak kvalitu, tak cenu :)

doplněno 05.01.15 12:10:

hmmm, já mám na jednom PC pouze P4 3,0GHz a "občasné" stříhání videa mi potíže nedělá..., zato grafiku mít integrovanou, nespustil bych snad ani stream...

Stejně bych místo koupi přes net nejprve provedl zmíněnou poptávku...

Ohodnoceno: 0x

Od: jofa®
Datum: 05.01.15 10:28

Tak právě opačně. Nejdůležitější je procesor (4 jádra) a RAM paměť. Graf. karta nikoliv druhořadá.

Od: sa
Datum: 05.01.15 10:39

Díky, to znamená raději 4 jádro 2,0 Ghz než 2 jádra 3,0? A ta paměť? Poznám rozdíl mezi 4 GB a 8 GB?

Datum: 05.01.15 11:55

Jestli chcete ušetřit, vemte BARBONE.

Grafiku a paměť tam můžete přidat vždycky. Na slušnější PC s dedikovanou grafiku stejně nemáte dost financí a ten BARBONE je za pěknou cenu. Rozdíl mezi 4 GB a 8 GB při kancelářské práci nepoznáte :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.