Nešel vysypat koš

Od: Datum: 14.12.14 15:06 odpovědí: 4 změna: 14.12.14 19:06

Dobrý den,

dlouho mi nešly vymazat soubory z koše. Dnes jsem na internetu našla radu - zkusit nastavit rovnou mazání a nepoužívat koš. Když jsem to udělala, soubory se smazaly. Nastavení jsem poté vrátila do původního stavu - aby koš byl používán.

Moje otázka je, proč to tak je? Je to nějaká chyba PC? A co je to za soubory, že nejdou smazat (něco byly fotografie, něco seriály, titulky, soubory - nenašla jsem spojitost)?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 14.12.14 18:37

Dobrý den, nemusí to být nic závažného a možná by stačil restart PC a opět to zkusit vymazat v tom Koši. Ale, projeďte si PC antivirem, jestli tam něco nemáte. Také by se to mohlo zkusit vymazat tak, že si zvolíte zobrazování skrytých souborů a složek. Pak si najdete na disku C (a i ostatních pokud je HDD rozdělen na více oddílů) složku Recycle Bin, tu otevřete a zkusíte vybrané soubory smazat ručně. Zdravím!

P.S. Recycle Bin = Koš

Ohodnoceno: 0x

Od: bimbama
Datum: 14.12.14 19:04

Děkuju za radu. Teď mám koš prázdný - jak tam zase něco nepůjde smazat, zkusím váš postup. Antivir jsem spouštěla asi před týdnem a vše bylo v pořádku. Každopádně těch souborů, co nešly smazat bylo tak 20 určitě.

Datum: 14.12.14 19:04
Častěji se spíš stane, že nelze mazat do koše než že nejde koš vysypat. Bývá to u souborů s velikostí větší než kterou widle koši povolí. To je pak nejlepší smazat klávesovou kombinací shift+del. Stav, kdy nejde koš vysypat si umím přestavit akorát v případě, že někdo přetáhne do koše složku ve které je skrytý soubor zabezpečený proti smazání.
doplněno 14.12.14 19:43: Když přesně víš, co mažeš, je jednoduché na daný soubor kliknout a smazat shift+del. Soubor zmizí bez toho že bys čekala až se přesune do koše a nezabírá v počítači místo. Widle ti pro jistotu ještě vyhodí hlášku jestli víš že soubor zmizí a nedá se ( na rozdíl od souborů z koše ) obnovit
Ohodnoceno: 0x

Od: bimbama
Datum: 14.12.14 19:06

Aha. Ale byly mezi nimi i moje fotografie ne jen stažené soubory z internetu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.