Který chladič?

Od: Datum: 13.12.14 15:31 odpovědí: 1 změna: 13.12.14 16:13

Ahoj,
ráda bych se s vámi poradila ohledně výběru chladiče pro můj procesor (i3-3250). Problémem nejsou ani tak vysoké teploty- ty se normálně drží v rozmezí 35-40°C, při zátěži jdou někdy na 45 a opravdu výjimečně jdou přes 50.. Ale problém je spíše hlučnost. Po výměně starého hlučného zdroje za nový a odstranění umírajícího HDD jde teď krásně slyšet zvuk vyluzovaný větráčkem od boxového chladiče procesoru, který si zřejmě říká, že až bude velký, bude z něj proudový motor.. A to i přestože mám v BIOSu nastavený tichý chod (O normálním a tom na výkon škoda mluvit).. :)
Hledám tedy spíše chladič s ventilátorem které mi spíše než nízké teploty zaručí pokud možno co nejtišší chod. Snížení teplot je samozřejmě také žádoucí, ale nebýt toho hluku, tak bych to tak nechala být.
Já bych si vybrala sama, ale mám tendenci vybírat v příliš vysoké cenové kategorii kolem dvou tisíc korun.
Proto se vás ptám, milí rádcové, jaké jsou vaše doporučení na pokud možno něco kolem tisíce korun s teplovodivou pastou v balení a dá se koupit v CZC. :)

doplněno 13.12.14 15:35:

Ještě jsem zapomněla dopsat, že se co do velikosti skříně- jedná o standartní ATX skříň. :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.12.14 16:13
Gelid tranquillo a fera silentium.
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.