Jak zrušit nevyžádané reklamy na Mozilli?

Od: Datum: 10.12.14 21:48 odpovědí: 9 změna: 25.12.14 23:50

Zdravím , v poslední době mi na Mozilli Firefoxu začaly všude vyskakovat okna s různými reklamami a při jakémkoliv kliknutí, třeba i na kolonku pro vepsání hesla u mailu, se při tom svévolně otevřou další 2-3 prohlížeče s reklamou nebo nabídkou nějaké hry. Může prosím někdo poradit, jak tohle zakázat a zbavit se toho?

Díky Dan

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 10.12.14 22:01

Dobrý den, můžete si v nastavení Firefoxu zakázat vyskakovací okna, můžete si do toho Firefoxu instalovat doplněk Adblock, ale také zkuste použít antivir - toto už by mohl dělat nějaký "šupák" v PC. Zdravím!

doplněno 12.12.14 13:26:

dandys - viz odkaz si můžete instalovat doplněk do Firefoxu. Jinak, na horní liště si najděte Nastavení, otevře se okénko a tam na záložce Obsah zatrhněte Blokovat vyskakovací okna.

https://adblockplus.org/

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.12.14 17:45

Dobrý den

Antivir samozřejmě mám, bez toho ani ránu , ale ten zákaz vyskakovacím oknům by se hodil. Šlo by prosím nějak upřesnit co,kde,jak přesně podniknout? Díky

Datum: 11.12.14 18:28

Asi se vám nechtíc nainstaloval do program files program na ty reklamy , stalo se mi to minulý týden také a to si na to sakra dávám pozor , bohužel si nemohu vzpomenout na jeho název , ale mohl by se vám zobrazovat u těch reklam někde v rohu malým písmem , myslím že druhá část názvu byla APP nebo APS už fakt nevím.Podívejte se na programy odinstalování mělo by tam být i datum kdy se to přiinstalovalo. Zdar.

Nebo v CCleaner - programy tam jej též naleznete a odinstalujete ( pokud něco najdete).

Jo a vyskakovali na všech prohlížečích.

doplněno 11.12.14 18:42:

Ještě dodám obnova systému nepomhla .

doplněno 11.12.14 18:43:

nepomohla

doplněno 11.12.14 18:44:

sory vyskakovaly - ty reklamy

Datum: 12.12.14 18:33

Jak píše Tomáš, omylem jste si nainstaloval doplněk Firefoxu na reklamy. CCleaner je v tomto případě absolutně neúčinný, jediná možnost je najít v Program Files nainstalovaný soubor (i podle data nainstalování, když nebudete vědět který) a odinstalovat ho.Potom restartujte PC. Pokud ani toto nepomůže (stalo se mi, že program nešel odinstalovat), tak odinstalujte ceý Firefox (včetně doplňků) a znovu ho nainstalujte. Potom doporučuji ve Firefoxu dát v nastavení zabezpečení automatické mazání mezipaměti.

Datum: 12.12.14 21:32

V ccleaner jej může též odinstalovat , jak jsem psal výše.

Datum: 14.12.14 19:21
Stáhněte si malwarebytes (MBAM) to je program proti škodlivému softwéru. Ten udělá čistku za vás. Je ke stažení třeba na slunečnici. Nemusíte mu při instalaci povolovat automatické spouštění na pozadí. Stačí jednorázová kontrola. Po instalaci mu povolíte stažení aktualizací když si o to řekne. To je podobné jako když si antivir aktualizuje virové databáze. Pak spustíte test a máte pokoj.

Datum: 15.12.14 20:17

Takže stačí nainstalovat MBAM a ono už to přečistí a odstraní to co se nainstalovalo do program files, nebo to musím stejně najít,odinstalovat a pak teprve nainstalovat MBAM? Díky za info.

Datum: 16.12.14 16:48
Já koupil notebook na kterém původní majitel měl taky ve firefoxu nějaký adware. Mbam si s tím poradilo na první pokus. Přitom když jsem koukal jak se toho dá zbavit tak návody z internetu byly složitý až mi z toho šly oči šejdrem. Podle mě to i u tebe dopadne na poprvé. Můžeš pak ještě pro jistotu zkusit test Spybot Search and destroy. Ten funguje zas na trochu jiný tip bordelu. Obojí můžeš nechat v počítači ale nemusíš. Na slabších počítačích je lepší po použití oba programy odstranit.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.12.14 23:50

Povedlo se a je pokoj. Nainstaloval jsem MBAM , nechal ho ať to projede, našel asi 42 všiváků a od té doby klid. Žádné reklamy už se ani neukážou. Takže díky moc kámo, ani nevíš jak si mi pomohl. Díkes ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.