Propojení dvou počítačů, na jednom i net

Od: Datum: 09.12.14 23:18 odpovědí: 2 změna: 10.12.14 10:37

Zdravím, nevím, jestli to je moc dobrý titulek, tak to objasním. Mám jeden postarší PC (Pentium II jen tak pro zajímavost) a chtěl bych jej propojit do sítě s netbookem, kde mám net přes WiFi. Četl jsem, že pro přímé spojení stačí jen propojit je RJ-45kou a nějak nakonfigurovat. Nemám s tím žádné zkušenosti - stačí opravdu jen propojit jediným kabelem? Jde mi o to synchronizovat nějaká data z disku v netbooku na PATA disk v PC. Jak to poté nakonfigurovat (Systémy jsou windows 8.1 a 2000 - PC má 128 MB RAM, teoreticky by tam šlo i XP případně, ale to radši ne)? Nebude síťovka v ntebooku brát RJ-45ku jako připojení k pevnému netu a tudíž nepůjde WiFi? A poté ještě něco: Když jednoduše odpojím od netbooku RJ-45ku a poté ji znovu připojím, bude to v pohodě šlapat? Díky moc, dodatečné info dodám. :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.12.14 10:23

Dobrý den,

mělo by to takto fungovat bez problémů, nebo pokud máte router tak jeden zapojit přes kabel do routeru a druhý pojede na wifi a budete mít jednu síť, připadně bych to ještě řešil přes nějaké cloudové úložiště a natahal si tam data co potřebuju.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.12.14 10:37
Přes routr by to bylo samozřejmě nejjednodušší ale jestli chceš přímo propojit NTB+PC jak píšeš, musíš to pak nakonfigurovat přes windousácký menu nastavení sítě - vytvoření domácí sítě a na NTB musíš mít ve volbách zaškrtnutý "povolit druhému počítači přístup na internet přes tento počítač" Kdysi jsem to tak doma řešil ale co si vzpomínám, byly tam ještě nutný nějaký šachy s ip adresou. windous mají snahu dát závislému počítači automaticky stejnou ip jakou dává notebooku routr(sakra z hlavy to asi nedám myslím 165.128.1.1) a pak se to hádá, když se snaží přihlásit z jednoho místa dvě zařízení se stejnou adresou.
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.