Problém s načtením flashky

Od: Datum: 09.12.14 18:56 odpovědí: 15 změna: 13.12.14 09:02

Zdravím,

instalovalo se zařízení, fleška do notebooku, konkrétně DVBT-tuner a dva ovladače ze tří se mi nainstalovaly, ale 3. bohužel ne, tudíž fleška nekomunikuje se systémem a nechce se načíst, poradil by mi někdo nějaký postup? Hledala jsem nový ovladač pro USB, ale bohužel pro Windows 7 Starter jsem žádný nenašla :(. Díky za případné rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 09.12.14 19:12

předpokládám, že máte Dongle TV - ten má s sebou vždy malé CD s ovladači. Já ho mám někde v práci... mohl bych poslat přes Uložto nebo nějak.. ale až "časem - nejdřív tak ve čtvrtek.

zkuste se mrknout na net...stáhnout něco třeba http://uloz.to/hledej?q=driver+dongle+TV

ale před rozbalením a po rozbalení nějakého souboru PROVEĎTE SKEN ANTIVIREM !

doplněno 09.12.14 20:12:

Máte to cd s ovladači a SW?

http://www.obchodni-dum.cz/file.phtml/743436/katalog/

doplněno 10.12.14 07:41:

Taneta - zřejmě nás trochu nechápete... na vysvětlenou:

ovladače, které po vás všichni chceme, jsou na CD dodané s tímto "flešdiskem" - pokud nemáte toto CD, musíte si ho sehnat. Když dáte do USB svou "flešku", instalují se ovladače z databáze systému windows - což je špatně ! On ten systém nezná každého výrobce a každý HW.. Uvidí nějaké info o "flešce" a dá tam základní nesmysl...

v přiloženém textu o instalaci (který jsem vám dal) je:

Instalace hardware

sejměte krytku USB a zapojte přijímač do jakéhokoliv volného portu USB v počítači nebo notebooku

vložte CD-ROM do počítače

počítač bude detekovat nový hardware, pokud nebudou nalezeny ovladače na internetu nainstalují se ovladače umístěné na CD-ROM

ovladač pro DVB-T tuner naleznete ve složce "Driver"

ovladač pro dálkové ovládání naleznete ve složce "TV IR"

restartuje váš počítač

připojte DVB-T anténu do USB tuneru

Ohodnoceno: 0x

Od: taneta
Datum: 09.12.14 19:18

Nene, mám Evolve MARS TV...

Datum: 09.12.14 20:37
Datum: 09.12.14 21:25

Zjisti si význam slova "dongle" ;)

Datum: 09.12.14 22:13

zjištěno, ale nikdo mi neporadil, co teda s tím mám dělat..vyzkoušela jsem jiné porty, všechno.. bohužel ovladač se stále nenainstaloval.

Datum: 10.12.14 15:39

To je pro "jmlc" - že "dongle" není značka tuneru.

Datum: 12.12.14 09:49

praivo, díky moc za upozornění... ale nešlo mi o značku... šlo mi o upřesnění termínu "Fleška"...

Nějak mi ale hlava nebere, proč tvé příspěvky jsou převážně tohoto typu... nemůžeš třeba někdy zkusit poradit? *smich*

Sorry - to je rýpnutí za rýpnutí...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.12.14 22:34

Převážně tohoto typu? Tak to nevím, co čteš. Mám tu celkem už přes 6k odpovědí a přes 760 bodů, to snad io něčem vypovídá... Jen poslední dobou na poradnu nemám tolik času jako dřív :(

Datum: 13.12.14 09:02

No já jsem tu registrovaný tak měsíc.. tak vidím jen to rýpavé... tak se nečil a usměj se *smich* a případné upřesnění nebo opravy příspěvků zkus psát hezky a polopatě... tady jsi zmátl tazatelku a ona chudák hledala na wiki...

díky*palec*

Od: ben®
Datum: 09.12.14 19:18

Dobrý den, tak, patrně jste si zakoupila DVB-T tuner do USB (a nejdříve jste si zjistila, zda je vhodný pro OS WIN-7). Po zapojení jste instalovala ovladače asi z přiloženého CD (pro OS WIN-7). Ve Správci zařízení vidíte, kde je chyba - tam zkuste ovladač aktualizovat (CD vložte opět do mechaniky v PC). Nebo najít ovladač na stránkách výrobce tuneru. Flashka je něco jiného.

Zdravím!

doplněno 09.12.14 19:33:

Budiž, budeme tomu tuneru říkat flashka. Zkuste to stejné opakovat s "flashkou" v jiném portu USB (asi po restartu NTB), podívejte se do návodu k "flashce" a podívejte se do toho Správce zařízení.

doplněno 09.12.14 20:36:

Ještě zkuste tu instalaci s vypnutým firewallem a antivirem - jestli to nějak neblokují.

doplněno 09.12.14 22:22:

taneta - podívejte se viz odkaz, můžete zkusit ovladače z těch stránek, ale hlavně si podrobně přečtěte tu diskuzi (ve spodní části té stránky). Je to zařízení problematické a tato věta může být možná důležitá - citace: "Toto zařízení korektně funguje pouze v USB 2.0 portech nikoli USB 3.0".

http://www.evolveo.eu/cz/mars

Datum: 09.12.14 19:21

Flešku s DVBT- tunerem jsem zapojila do jednoho z usb, probíhala instalace zařízení, dva ze tří ovladačů se nainstalovaly, poslední ne. Tudíž mi už vůbec fleška se systémem nekomunikuje, nechce se už vůbec načíst.

Datum: 09.12.14 20:33

I v jiném portu mi to hlásí to stejné, 2 ovladače se nainstalují, ale ten poslední nikoli. Do správce zařízení jsem se dívala a taky nic. Hlásí mi to chybu č. 28, že žádné info o ovladači nenalezeno :(

Datum: 09.12.14 20:40

přiložila jsem foto

Datum: 09.12.14 23:01

port 2.0 mám, ano.. diskuzi jsem si taky projela a ovladače jsem nenašla, jen na win 8.1.

Od: ben®
Datum: 09.12.14 23:10

Dobrý den, zkuste viz odkaz a hned první soubor ke stažení (archív ZIP). Potom ho rozpakovat snad na flashku a z ní instalovat. Mají tam být ovladače pro OS WIN-7 a OS WIN-8 (tak zkusíte ty pro OS WIN-7). Zdravím!

ftp://ftp.evolveo.eu/dvbt/usb_pc/mars_mrs_hd/software/

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.