Vrstvy v Gimpu

Od: Datum: 08.12.14 17:46 odpovědí: 1 změna: 11.12.14 10:28

Zdravím.Už jsem na nervy.Nemůžu přijít na to, když vyřežu a odstraním v gimpu např.: obdelníkový tvar, jak ho zprůhlednit abych pod něj přepnul druhou vrstvu a tu viděl v tom vyřezaném okně.Prý se to lépe dělá ve fotošopu, ale přece to musí jít i v tomle programu.Pořád se to chová tak, že přes ten výřez ta druhá vrstva není vidět.Co dělám blbě.

Díky za odpověď.PEPA


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: petrrrr*
Datum: 11.12.14 10:28

Lépe se to dělá ve fotošopu tomu, kdo v něm umí a obráceně.

Máte 2 obrázky (2 vrstvy).

Na tu vrstvu, kde chcete udělat to průhledné okno, kliknete pravou a dáte Přidat masku vrstvy. Zvolíte Bílá (plná průhlednost). Vedle náhledu vrstvy se objeví náhled té masky. Následně, když budete do obrázku kreslit Bílou, tak se bude zprůhledňovat ta vrstva pod ní. Jakmile budete hotov, kliknete pravou na tu ikonu masky a dáte Použít masku vrstvy.

Btw. když si masku dáte černou (úplná průhlednost) a budete kreslit černou barvou, tak se vám naopak bude obrázek objevovat, nikoliv mizet jako v případě s bílou maskou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.