Zvládnu malovat v CAD s disgrafií?

Od: Datum: 07.12.14 18:57 odpovědí: 5 změna: 08.12.14 07:09

Ahoj, myslíte , že zvládu malovat v CAd systémech s disgrafií? (Psaní a kreslění mi nejdou) Ale kreslit na PC by to zas mohlo být jiný než na papír. Máte s tím někdo zkušenosti?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.12.14 19:15
avatar

Já dělám výkresy v 2D AutoCADu úplně běžně. Ale disgrafik teda nejsem, i když ani žádný umělec. Musíš to vyzkoušet. Ono pochopit vůbec jak se co dělá v CADu není pro každého, jsou na to kurzy za desítky tisíc, nebo hodně večerů strávených samoučením.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.14 22:05
avatar

Proč ne? Každou chybu, omyl na PC jedním krokem vrátite zpět. Zkušenosti mám jen s překlepy *hi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.14 22:15
avatar

Určitě to zvládneš, hodně ale záleží na Tvé představivosti a "vnitřním" vidění a technickém myšlení, pak to zvládneš :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.14 23:03

Měl jsem kolegu konstruktéra. Těmi dys... byl vybavenej ze všech stran (dyslektik, dysgrafik). Ale to, co vymyslel a nakreslil, to fungovalo. Takže ano, dysgrafie a kreslení technických výkresů se úplně nevylučují. Ale jednoznačně se na tu otázku odpovědět nedá - je to případ od případu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.14 07:09
avatar

můžu říct z vlastní zkušenosti, že kreslení v ACADu se normálnímu ručnímu kreslení podobá ale opravdu hodně málo. Kreslení v ACADu je spíš klikání na ikony a zadávání hodnot přes klávesnici. A navíc je hodně málo i těch funkcí, které budeš skutečně potřebovat. Když poprvé otevřeš ACAD, pak zíráš a bloudíš, protože ikon, funkcí a nastavovátek jsou celé mraky. Ale jak se s ním trochu seznámíš, pak zjistíš, že používáš nějakých 10 nebo 12 funkcí pořád dokola.

Tak si myslím, že můžeš být bez obav. Jestli ti nedělá problémy pracovat a ovládat funkce například ve Wordu, pak ti nebude dělat problémy ani práce a ovládání funkcí v ACADu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.