¨wifi router

Od: Datum: 06.12.14 19:22 odpovědí: 6 změna: 10.12.14 20:22

Dobrý den jelikož jsem zakoupil tablet budu potřebovat wifi router moc nerozumím např. 4xlan 1x wlan můžete mi to někdo vysvětlit?Dále se chci zeptat na co se mám při výběru zaměřit - pokrýt potřebuji 3+1 v paneláku. Dále bych se chtěl zeptat často jezdím na služební cesty a kompletně doma vypínám elektřinu - nevyresetuje se po vypnutí router?Existuje nějaký kterému toto vypnutí nevadí? Díky za odpovědi.

Šindelář


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 06.12.14 19:43
avatar

1x wlan: 1 připojení (ethernetovým kabelem) směrem do internetu, např. k modemu ADSL.

4x lan: 4 připojení (ethernetovým kabelem) směrem k domácím PC, bez dalších "krabiček" lze připojit pomocí kabelů až 4 PC, notebooky apod. Wifi je na stejné úrovni, jako tato 4 připojení (jakoby 5. připojení, ale vzduchem, wifi stačí 1 na obsloužení několika tabletů, notebooků apod.).

Nastavení routeru se ukládá do "trvalé" paměti, vypnutí žádnému routeru nevadí.

Konkrétní tip na router nemám, nepoužívám (nechci) wifi. V paneláku by mohl být problém se sousedy, když všichni okolo budou mít taky doma wifi, nemuselo by mít spojení očekávanou kvalitu .

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ben®
Datum: 06.12.14 19:46
avatar

Dobrý den, zakoupil jste tablet a máte také domů zavedený internet? Podívejte se na stránky svého poskytovatele internetu a tam uvidíte zařízení, které doporučuje on a je jistota, že budou fungovat bez problémů. Počet LAN je počet "zásuvek", do kterých je možno připojit drátem PC (tedy, 1 až 4 PC). Pro tablet Vás bude zajímat spíše "wifina". Jinak, můj router WELL se po vypnutí proudu, resp. jeho zapnutí nějakou dobu "vzpamatovává", ale nastavení si udrží. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: h75®
Datum: 06.12.14 20:08
Všechny routery si po vypnutí elektřiny pamatují nastavení. Vybírejte routery pro domácí použití, přečtěte recenze majitelů a všímejte si, jak jsou "user friendly". U většiny domácích routerů je nastavení téměř automatické, obsahují průvodce, který spustíte ve web prohlížeči (při prvním nastavení je většinou nutné připojit se kabelem). Já mám doma Asus Rt-N12 d1 a je super. Umí česky včetně průvodce a nápovědy a na pokrytí 3+1 vám stačí. Konflikt s routerem sousedů se řeší jednoduše změnou kanalu (reakce na post výše), žádný problém to už dnes nepředstavuje.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: sinfra*
Datum: 07.12.14 20:50

A je tento Wifi router stavěný na časté odpojení od sítě?Ničí se tím? Díky za odpověd

Šindelář

Od: h75®
Datum: 07.12.14 21:25
Na to by spíš odpověděl elektrotechnik, ale když ho nebudete vypínat 10x denně, tak se chová jako jakykoliv jiny spotřebič-tedy počítá se s tím, ze se občas vypne a zapne
Ohodnoceno: 0x
 
Od: sinfra*
Datum: 10.12.14 20:22

Ještě bych se chtěl zeptat ohledně wifi routeru - nakonfigurovat se patrně musí přes PC ale pokud ho potom chci využívat jenom na tablet mohu nechat zdířky LAN prázdné - a nechat zapojený jenom přívod netu WAN? Je to takto možné?Díky za odpověd.

Šindelář

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.