Záložní notebook

Od: Datum: 06.12.14 04:08 odpovědí: 18 změna: 15.12.14 00:27

Dobrý den, po Vánocích se chystám koupit nějaký záložní notebook do 3500 Kč. Vím, že částka není nijak závratná, ale sloužil by pouze na internet, filmy a takovou tu klasickou práci. Koupi přes bazar nebo aukční portály jsem už dávno pustil z hlavy a vybral jsem tyto obchody: Terra PC, Gigacomputer a Eurotech. Kromě Eurotechu jsem byl v obou zmíněných a některé počítače mě docela zaujaly. Například: http://www.gigacomputer.cz/zb…i/699015-hp-compaq-6530b.html , http://eshop.terrapc.cz/produkt/70/tm5730 , http://eshop.terrapc.cz/produkt/21/HP-Compaq-6730s

Moje otázka zní: Na co bych si u takovýchto notebooků měl dát pozor a který z nich byste brali a proč? Záruka je bohužel jen 3 měsíce, takže se trochu bojím, zda to má smysl kupovat. Děkuji všem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 06.12.14 10:30
avatar

Dobrý den, já mám už asi tři roky a stále funkční repasovaný NTB od Gigacomputer. Dostal (prý) novou klávesnici, obrazovku, HDD, baterku a mechaniku - a zdá se, že to byla pravda.

Zkrátka, je stále funkční (pouze baterka už není zrovna OK, což je asi normální). Tak, repase bych se nebál. Zdravím!

P.S. Já mám NTB od HP.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.12.14 15:35
avatar

OMG ! Acer a ještě repasovaný - od toho rychle pryč, ty stojí za h...o už jako nové! Tím nemíním hanět repasáky - naopak! Svému otci jsem před několika lety koupil repasovaný NTB HP a nemůžu si stěžovat. Letos jsme koupili repasovaný Dell pro dceru - jako první PC a taky je velmi dobrý. Kupoval jsem zde http://www.wizit.cz/kontakt a můžu doporučit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.14 15:41
avatar

Smím vědět, PROČ stojí Acery za h...?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 06.12.14 15:56

odpovím jednoduše, žádnou jinou značku jsem z počítačů neopravoval, jedině Acer - ulámané panty na displeji (konstrukční vada - tak namahaný a tenky plast jsem u ničeho jiného neviděl), zadřený větráček ( v té době jsem jej nemohl nikde sehnat než za 800Kč), špatný kontakt v konektoru pro napájecí zdroj (mimochodem tak konstrukčně zprasenou zdířku jsem taky ještě neviděl). Teď tady mám další kousek - nefunkční některé klávesy (možná to nebude problém Aceru, ale zacházení - to uvidím)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.14 17:08
avatar

Na HP mi DVAKRÁT upadlo z klávesnice "i" (pokaždé na jiné klávesnici), přelomil se kabel na napájecím konektoru, nevysvětlitelně (ne)fungoval různý HW (síťová rozhraní, USB), dodnes jsem nepochopil smysl větráku, který moc nefoukal ani s CPU na 90+ °C... Babička má Acer a za těch asi 5 let jsem na něj nemusel ani sáhnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.14 15:58
avatar

Už jsem to tu probíral x-krát - ale budiž. Acery jsem měl celkem tři. Ne že bych spadl na hlavu a koupil si tenhle shit opakovaně, ale prostě náš kapitálist je opakovaně kupoval - byly levný. Levný však pouze pořizovací cenou, jinak se řádně prodražily. Upozorňuji, že nejsem žádný pařan a taktovač, já mám počítač na práci - tedy převážně Office, hodně CAD, velmi hodně CAD/CAM a mnoho programů na řízení CNC. Každopádně však potřebuji spolehlivý a odolný PC - což Acer rozhodně není. Ten první suše umíral v půli práce, několikrát byl v servisu, 2x měnili motherboard a stejně po něm bylo prd. Ten druhý zase pro změnu prostě nešel nastartovat. Nepomáhaly žádné triky, vytažení baterie a pod. Prostě si čas od času usmyslel že nepojede - a nejel. Tak jsem dostal třetí - ten zase pořád zamrzal a chcípal modrou smrtí. X- krát byl přeinstalován ve značkovém servisu - žádná změna. Tak jsem si vyslechl, jak špatně s noťaem zacházím, ale přesto mi koupili HP. Nic extra výkoného, ale ten šlapal úžasně spolehlivě, pracuji často ve velmi prašném prostředí (truhlárny ) a noťásek jel a jede dodnes - už pár let jej nemám, používá se jen jako náhradní. Nyní mám již druhé Lenovo a jsem s ním maximálně spokojený - slušně výkonný, velmi odolný, stabilní. Prostě stejně jako kopáč pokud má dělat práci, musí mít solidní lopatu a krumpáč a ne spravovat nějaký zohýbaný kus plechu, ta stejně tak já chci mít pro práci počítač, který mi umožní soustředit se na práci a ne křísit jej k životu a modlit se, aby aspoň trochu jel. S Acery jsem si užil své - a už never more, thanks.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.14 16:44

Koukám, koukám, tady se zvedla pěkná nevole vůči Aceru. :D Holt lidé, kteří mají horší pracovní podmínky by měli mít odolnější notebooky o tom žádná (i Acer takové má). Mě slouží Acer výborně (už celých 5 let) a to pozor, bez přeinstalace a s Windows Vista! Hraju na tom třeba Mafii 2 (2 jádro a 512 Mb grafika). Kámoš má model s disketovkou z roku cca 2001 a taky spokojenost. Každému prostě vyhovuje něco jiné, já měl před pár lety zase špatnou zkušenost s hodně drahým Lenovema a Asusem.

Datum: 06.12.14 17:29
avatar

V pohodě - chcete Acer, kupte si jej. Ptal jste se na zkušenosti, my jsme Vám je sdělili. Víc pro Vás udělat nemůžeme.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.12.14 23:01

A já jsem Vám za to velice vděčný, díky. Stejně se asi rozhodnu pro HP, protože za tu cenu se mi to zdá jako lepší investice.

Datum: 12.12.14 15:45
avatar

Jestli chcete koupit ten HP Compaq co máte v otázce, tak na něj pozor, tam je jeho slabá stránka ve dvou věcech: chlazení a panty, víko je celý plastový a na něm jsou upevněny panty, víko se vám časem v rozích dočista přelomí napůl, sám jsem takový měl, chlazení je také sporné, větráček totiž nasává přes klávesnici, což je snad ta největší blbost, co jsem kdy viděl, větráček jede na plné otáčky i mírné zátěži, a notebook se velmi zahřívá, zvláště vedle touchpadu, kde máte ruce, někdy je to až nepříjemně horké... Jinak po úprvě chlazení a vystužením víka kusem ocelového plechu a prošroubování pantů skrz víko do plechu šroubem, jsem s ním byl velice spokojen, jen vlastní zkušenosti vím, že na něm jely windows 8 lépe než W7 a to o dost...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.14 18:41

Zdravím, děkuji za upozornění. Všechny notebooky co připadají v úvahu si samozřejmě pořádně zkontroluji jak v obchodě, tak doma projedu plánky a konstrukční dokumentaci, než si ho pořídím.

Od: buss
Datum: 06.12.14 16:04

Otázka v čem repase spočívá... Projedou funkčnost. Záruka 3 měsíce říká, že tam nic nového není (jaká je dle OZ?).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.14 00:03

Rozhodně gigacomputer, dělají tam lidi kteří tomu rozumí a když neví rovnou řeknou že neví a zjistí, a né že si něco vymyslí což se stává i v slavné alze (nemluvě třeba o mironetu nejhorší shop),. U gigacomputeru jsme (rodina, kolegové) zakoupili již nespočet věcí ale pro vás zajímavé asi ntb z tzn. kategorie "b" který nový stál přes 35 tisíc a oni ho tam měli za 22 tisíc jen protože to byla Francouzská distribuce (jiná klávesnice) a neorigo krabice, záruka klasických 24 měsíců, poté můj ntb tam již nevím co byl za problém ale něco s balením a krytem (rýha) ale místo 16 tisíc stál 9,5 tisíc a opět klasická záruka a maximální snaha ze strany GC řešit problémy. Jinak vysvětlím proč bývají acery tak nekvalitní. jde o to že oni tak jako ostatní výrobci sestavují PC NTB a další elektroniku z komponentů zakoupených jinde a i když je hardware totožný třeba s značkamy jako je ASUS (nejkvalitnější co se týče PC ale i NTB mají dost zkušeností ze sestavování sestav pro hardcore hráče) Lenovo ( Desing, spolupracují dost s ostatními značkami, nebojí se vyjít s něčím odlišným) HP (Maximalní konfort pro práci, v tomto směru asi nemají konkurenci, kdo chce pracovat a mít kvalitní dlouho trvající stroj na práci jasná volba) , Ale prostě Acer neumí sestavit ty kvalitní komponenty tak aby dávaly dohromady "pořádný" stroj...

doplněno 12.12.14 00:10:

Jé koukám že jsem se rozepsal, jinak nejsem žádný profík přes PC ale dnes jsme toto řešili v práci s našima IT specialistama, tak si to pamatuji plus ještě telefony jsme řešili který jsou dobrý a proč atd...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: k2
Datum: 12.12.14 00:20

Nesmite tolik verit pohadkam "IT specialistu"...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 13.12.14 18:59

Dobrý den, děkuji moc za Váš příspěvek. Co se týče těch značek notebooků, tak nic proti, ale já to vidím trochu jinak. Asus rozhodně nepokládám za nejkvalitnější značku notebooků ani PC, zpracování jejich klávesnic je u některých modelů (i drazších) tedy alespoň pro mě příšerné. Klávesnice je měkká, při psaní se vlní a působí nekvalitně. Lenovo se už docela zlepšilo, těsně po přejmenování z IBM působili některé jejich notebooky jako hračky od kolotočářů a ty co jsem měl šanci vyzkoušet ani moc kvalitní nebyly. Naštěstí je to dnes již mnohem lepší, právě jako kdysi IBMka. Ke stanovisku Aceru můžu jen dodat, že člověk musí hledat a to co chce většinou najde. Takové zkušenosti mám já, děkuji ještě jednou za pomoc.

Datum: 13.12.14 20:47
avatar

Já bych gigacomputer nedoporučil. Měl jsem v rukou pár noťasu, které byly od nich a znamenaly jen problémy.
Já mam otestované www.superlevnapc.cz

Z repasu bych bral Dell, HP ,nebo Lenovo, jinak nee

doplněno 13.12.14 20:51:

Acer...už jen z toho jména mám kopřivku. Jasně, je dost lidí kterým běhá, to je jasný, některý fungovat musí, to by nekoupil jinak nikdo, ale problémy s nima jsou, ale pokud ho někdo chce tak ať si ho koupí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.14 23:35

Díky za doporučení další dobré stránky. Taky si vybírám mezi HP nebo Dell.

Datum: 15.12.14 00:27

Na práci jednoznačně HP..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.