Webdesign, jaké zvolit barvy?

Od: Datum: 30.11.14 09:51 odpovědí: 4 změna: 01.12.14 00:24

Ahoj,

potřebuju poradit jak vhodně zkombinovat barvy na svém webu. Vše je umistěno na jedné stránce. V 5 kostkách, které na sebe navazují a nad každou je menu, které je černé (písmo: bíle)

Mám tam tyto barvy: zelená #117B11
oranžová #FF6C00;
žlutá #FFDD00
červená #FF0D00
fialová #E00CA0

Co si myslíte o této zvolené kombinaci barev? Pokud mi můžete doporučit jiníé pořádí, odstíny budu rád.. Před zelenou část, příde možná ještě jedna jaká by tam mohla být případně barva?

Díky,
Hezký den,


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.11.14 10:00
avatar

To se těžko zodpovídá, to chce vidět. Obecně je to dost velká divočina, já spíš ladím designy dvoj, trojbarevné, případně si pohraji s odstínem jedné barvy a k tomu dám barvu komplementární, ale záleží, jak to vypadá. Dej sem odkaz nebo printscreen toho, co jsi udělal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.14 12:34
avatar

Mně se ta kombinace nelíbí. Bude-li na barevném pozadí nějaký text, ohlídejte si i kontrast. A určitě nedávejte červenou vedle zelené nebo "světé" fialové ...

V obrázku mám dost velké písmo, takže text přečtete. Bude-li písmo menší, bude podle malý kontrast mezi černým textem na zeleném pozadí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.11.14 16:12
avatar

Já bych doporučil dát si větší pozor na vhodnost barvy pozadí a textu na něm. Považují za dost nevhodné dávat na světle pozadí světlý text nebo na tmavé tmavý text, např. žluté pozadí a bílý text nebo černé pozadi a šedý text atp.. Na některých stránkách to tak sice bývá (možná je to tak moderní), ale je to tak více či méně špatně čitelné a to hlavně pro lidi se slabším zrakem.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.12.14 00:24
avatar
Souhlasím se vším, co tu bylo napsáno, a jen dodám, že Vámi vybrané barvy bych seřadila jako duhu.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.