Zřízení Internetu od O2

Od: Datum: 26.11.14 17:48 odpovědí: 4 změna: 26.11.14 19:31

Dobrý den,
Mám na Vás dotaz. Chtěl bych si zřídit internet od O2, ale nemáme doma připojku na pevnou linku. Na videích, kde ukazují, jak se to má zapojit je připojka, do které se to zapojí. Nic takového doma nemáme. Máme doma krabici, která měla být určená na internet, ale to je zřízené cca v 97. roce, ale je zcela jiná. Má s tím někdo zkušenosti, jak se to řeší?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.11.14 18:21

Asi tedy dovnitř už vede tel. drát? Tohle bude normální. Zavoláte na O2 a řeknete stav linky nebo oni to prověří zakončení linky a pošlou technika a ten to připojí a upraví pro provozování Internetu. Možná bude platit nějaký poplatek za zřízení tipuju 200-500Kč a pak bude platit měsíčně. Já zrovna nedávno od O2 odešel, protože mi dneska doma už ADSL 8Mbit (reálně do 4Mbit) za 500Kč nevyhovoval a našel jsem si místního poskytovatele 30Mbit/5Mbit + IPTV za 300Kč. Takže si ještě ověřte možnosti jiného Internet poskytovatele v okolí.

Ohodnoceno: 0x

Od: jason*
Datum: 26.11.14 18:37

O2 je špatná firma. Je DRAHÁ a zákaznická podpora nic moc. Budete mít lepší zvolit si internet WIFI v mobilu od jiného operátora. Za pevnou linku budete platit paušál/měsíc což prodražuje službu. Kapacita průchodu dat je u O2 mizerná. Mimo to Vám vnutí další balík služeb, např. TV atd a vtom případě to bude ranec. Podívejte se na nabídky od jiných operátorů. Jsou i lepší. !

doplněno 26.11.14 18:41:

Připojení ADSL přs telefonní číslo je minulostí. Zkuste zjistit pokytovatele, kterému ta krabička patří a domluvte se snimi. Možná, že ještě "žijí" jen jedou na jiné technologii

doplněno 26.11.14 18:47:

Je pravda!. Kdyš je tam krabička tak bude i nějaká anténa na třeše nebo na půdě. Tyto antény se při nové registraci platí znovu (cca 5000,-) k poskytované službě. Je-li tato anténa na Vašem baráku, tak proč ji platit znovu?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.11.14 19:16

ADSL porad funguje, neni v tom nic stareho, nepotrebneho. Kazdopadne. Pres O2 se uz nemusi vyuzivat pevna linka na telefonovani, ani zadna televize. A je to 100% stabilnejsi a bezproblemove narozdil od wifi.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.11.14 19:31

Není to pravda.! Mám ADSL od O2 a mám rozhodně daleko rychlejší net, než soused, přes Wi-Fi.!

Navíc tady nehraje roli nějaké počasí, nebo jiné "kalamity".

Je to taky dáno vzdáleností od "uzlu". Já to mám na poštu cca 300m. Takže v klídku.

Mám doma tří kompy a ještě svou vlastní Wi-Finu a na všech třech se může v pohodě sledovat

třeba on-line film.

Takž O2 je sice poněkud dražší, ovšem "dráty nenahradíš."!

Zatím to platí. A když si rozpočítám náklady na net, na jeden komp, pak je to 200,-Kč.

A navíc ho můžu sledovat i na celé zahradě.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.