Souhrny v Excelu

Od: Datum: 23.11.14 10:15 odpovědí: 3 změna: 23.11.14 17:52

Vedu si tabulku jízd na kole. Na každý měsíc jsem si vytvořil samostatnou tabulku (kvůli možnosti filtrovaní např. podle typu trasy, řazení podle najetých km, průměrných rychlostí atd...) a nakonec tabulky jsem umístil řádek automatického souhrnu.

Mám 2 problémy:

1) Jde nějakým způsobem vložit druhý řádek automatického souhrnu? U každého sloupce potřebuji spočítat celkový součet hodnot a průměr hodnot. Pokud kliknu na tabulku, poté Nástroje tabulky - Návrh - Řádek souhrnů, vždy se mi vytvoří jen jeden řádek. Je pro mě důležité, aby se souhrn automaticky měnil po vyfiltrování určitých hodnot.

2) Na konci roku potřebuji vytvořit celkový součet ze všech tabulek za určitý kalendářní rok. Nabízí excel nějakou funkci, jak to vytvořit? Zkoušel jsem použít funkci součet, ale ta se automaticky nepřepočítává po vyfiltrování určitých hodnot. Dám příklad - používám horské a silniční kolo. Označím si, že chci zobrazit pouze trasy na horském kole, ale součet stále ukazuje celkový součet na obou kolech.

Existuje tedy nějaké řešení? Nebo Vás napadá úplně jiný způsob, jak vytvořit takovouto tabulku? Jednodušší tabulku si vedu v Excelu již dlouho, ale rozhodl jsem se, že jí převedu do trochu profesionálnější podoby

Děkuji všem moc za rady!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.11.14 10:38

Určitě Vám někdo poradí lépe - já jsem kdysi dávno to řešil (něco podobného) tak že jsem založil další list a tam se automaticky zapisovaly a podle zadání hodnoty ze všech listů.

pro mne to tenkrát vyhovovalo.Zdar.

doplněno 23.11.14 10:43:

Jinak v excelu je docela fajn nápověda.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.14 12:29

Bohužel, toto řešení pro mě není vhodné, potřebuji mít všechny hodnoty na jednom listě.

Nápovědu jsem samozřejmě zkoušel, ale všechny nalezené možnosti nefungují u vložené tabulky. Řešením by bylo zadávat data klasicky přímo do listu, ale tím přijdu o možnost různých filtrování, řazení atd..

Od: siki*
Datum: 23.11.14 17:52

1) kontingenční tabulka ...?

2) funkce SUBTOTAL

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.