Jak zapojit switch

Od: Datum: 22.11.14 14:19 odpovědí: 8 změna: 24.11.14 22:10

Neřešitelny problem hoši. Mám internet od O2 přes modem, ze kterého mi vedou dva kabely do dvou pc. Chci to udělat ale tak, že mi jeden povede do pětiportového switchu, a v pokoji si to potřebuju rozdvojit, na pc notebook a netbook. Když jsem zapojil hlavní kabel do switche, který mi vede z modemu, a zapojil kabely do ntb netbooku a pc, tak mi to ukázalo takovy ten žlutý trojuhelníček. Kde je chyba? mám něco nastavit v tom modemu? pokud ano jak a kde, děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mkat®
Datum: 22.11.14 15:49

Tuším ti treba v počitačoch zmeniť IP adresu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.11.14 16:44

Jaký kabel, jaký port? Jaký hlavný kabel? Nějak nechápu.
Pokud kabel z LAN portu adsl routeru zapojíš do switche a do switche zapojíš další pc tak to je v poho, nic nenastavuješ.

doplněno 22.11.14 16:45:

mkat:

proč IP?

Od: romcez94
Datum: 23.11.14 20:34

lan kabel, co mi vede z modemu, zapojuju do switche, z nej vyvedu 3 LAN kabely do notebooku netbooku a pc, ale kdyz chcu at mi funguje ten net na vsech najednou, tak to nejde,

Datum: 24.11.14 21:51

Hmmm, zapoj jedno pc bez switche a dej start, spustit, cmd a napiš ipconfig /all

Najdi jakou ip máš. Přijde mi, že máš od poskytovatele jen jednu ip a máš opradu jen modem, respektivě máš adsl router v modu bridge.

Datum: 24.11.14 11:56

Ja som pred časom mal rozvedený signál cez switch ,na tri počítače .A každý počítač musel mať svoju adresu,inak mi net nešiel.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.11.14 15:36

jak to mám udelat? Děkuji

Datum: 24.11.14 16:38

Už si to presne nepamätám,ale takto nejako:Klikol som na pripojenie k sieti ,a tam som si skusmo zmenil adresu.Napr,mal som svoju adresu na ktorej mi pred tím internet išiel 192.168.1.55 .Tak som zmenil posledné dvojčíslie z 55 trebars na 16,a skusil som..Ak nešiel tak som zmenil posledné dvojčíslie na iné. Takto som mal pripojené cez switch stále tri počítače.Ked prišli deti tak si zmenili posledné dvojčíslie ,iné ako som mal ja ,a boli pripojený.

Neviem to odborne vysvetliť ,ale možno pomôže.

Datum: 24.11.14 22:10

Nooo tak to máš volaké zmetené. Třebas máš vypnuté DHCP ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.