Rozdělení disku a reinstalace OS

Od: Datum: 19.11.14 17:41 odpovědí: 5 změna: 19.11.14 21:19

Dobrý den, děkuji za odpověď či radu. Chci si udělat reinstalaci OS Windovs XP a ptám se. Mám v současnosti rozdělen disk na dvě partie: C a D. Na C mám OS a programy. Chtěl bych si disk rozdělit na tři partie. Na "C" bych dal OS, na druhou partion bych dal progrmy a na "D" fotky a další věci, které tam jsou i nyní. Ptám se: jemožné mít OS pouze na samtném oddílu "C" a samotné programy na dalším oddílu (třeba "E")? Reinstalace OS není pro mne problém, již jsem ji několikrát dělal (i na jiných strojích). Ještě dotaz: budu muset instalovat SP2 a SP3 a nebo už to je zbytečné (když skončila podpora XP)? SPéčka mám schované právě pro reinstalace. Prosím, o jiné OS nestojím. Mám starší stroje, stolní PC má 12 let (stále chodí) a Acer extensa má 6 let bez jakýchkoliv problému HW.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.11.14 18:41
avatar

Urcite tam ty service packy nainstaluj, smysl to ma porad.

Nekde pravdepodobne v registrech je nastaveni standardni cesty do slozky program files. A budes si muset pohlidat nektere instalatory, cpou to na disk c: bez ohledu na registry.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: rv
Datum: 19.11.14 19:24
K rozdělení disku je dobré mít nějaký rozumný důvod. Jinak bude vadit, že na některé partition bude chybět místo, které bude na další přebývat.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.14 20:37

Prosím, přečtěte si otázky! Váš text odpovědí není. Pokud kladu dotaz, pak mám důvod. Jestli nevíte, tak i velikost partition se dá měnit.

Od: ben®
Datum: 19.11.14 20:48
avatar

Dobrý den, já jsem si rozděloval HDD na C (OS), D (programy), E (hry) a F (úložky). Nikdy s tím nebyl problém, resp. musíte si pro C (OS) nechat raději více místa, protože OS Windows má snahu bobtnat. Při instalaci programů je většinou možnost zvolit si např. D a tam instalovat.

Pokud tam ta možnost není, tak to stejně "vleze" na C (a lezou tam vlastně i různé části těch programů z D). Takže, já problém v rozdělení HDD nevidím, ale jsou i tací, kteří si vystačí s HDD jen jako C. Zdravím!

doplněno 19.11.14 21:27:

crvok - já jsem měl tenkrát HDD 80 GB, tak jsem si nechal pro OS WIN-XP (C) jen asi 10 GB.

Při pravidelné údržbě to také nebyl problém. A to zálohování je správná věc, tak to děláte dobře,

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.11.14 21:19

Děkuji. Já raději rozdělím (jako dosud). Zatím mám dost fotek a "dokumentů" - vše zálohuji na dvě místa mimo počítače.

Takže nerozdělit nepřichází v úvahu. Na části s OS mám 100 G a volných je zatím 80 G, takže problém nenastane. Pro dokreslení - neinstaluju kde jaký program. Zkouším pouze "Sandvoxie". A programy mimo partion s OS kvůli reinstalaci. Jo a ještě dodávám - při instalaci programu je nutné si hlídat "instalačku", aby to právě necpala část s OS.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.