Který VoIP je nejlevnější a nejlepší?

Od: Datum: 19.11.14 11:38 odpovědí: 6 změna: 26.11.14 23:30
avatar

Zajímalo by mne který VoIP je v současné době nejlevnější a nejlepší. Více jak rok používám VoIP od Mikrotech, ale kvalita hovorů se tam hlavně v poslední době trochu zhoršila. Já většinou slyším dobře, ale často se mi druhá strana ztěžuje, že mne slyší velmi špatně a někdy ani neni možné se takto domluvit. U toho Mikrotech se mi líbí, že tam nemusím dobíjet nějakou předem stanovenou částku kreditu a je tam možné dobít jakoukoliv částku např. třena i 5 Kč a že ten kredit nemá žádnou omezenou dobu platnosti. Není to také podmíněné nějakou minimální útratou za určité obdobi. Platí se tam ale 1 Kč za tel. číslo. Cena volání je 0,54 Kč/minuta na pevnou linku a 0,99 Kč/minuta na mobil což je docela přijatelné při účtování po vteřinách. Nyní jsem se díval na Voocall a mají tam cenu volání 0,59 Kč/minuta na pevnou linku a také i na mobil. Při volání na mobil by to bylo levnější než u Mikrotech. Jejích stránky jsou ale hrozné a dohledat tam nějaké konkrétní a bližší informace je asi nemožné.

Já protelefonují velmi málo (někdy i nic za celý měsíc) a tak mne zajímá hlavně něco bez paušálu kde bych si nemusel předplacet předem stanovený a časově omezený kredit a bez nějaké povinné minimální útraty za určité obdobi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.11.14 23:11
avatar

Mám několileté zkušenosti s Odorik.cz. Kvalita vždy velmi dobrá, služby na úrovni. Před pár týdny jsem si dal aplikaci do mobilu a přes Wi-FI velmi kvalitní. Neplatí se žádný paušál, počítání od první sec, cena 0,59 kč/min do všech sítí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.11.14 23:40
avatar

Odorik ještě když to bylo pod názvem Volej levně jsem před několika léty zkoušel. Tenkrát jsem to měl spíše na zkoušení VoIPu a příliš jsem ho nevyužíval ve větší míře. Pak když jsem to po delší době nepoužívání chtěl zase vyzkoušet tak už to nefungovalo a zjistil jsem, že mi zrušili účet i s malým kreditem který jsem tam měl údajně kvůli nepoužívaní delší dobu. Od této doby jsem s ními zkoncoval a přešel jsem k Mikrotech.

Datum: 19.11.14 23:56
avatar

Ja mohu taky orodovat za odorika :)

90% co znám s VOIP tak od nich a jsou spokojeni, app pro iOS i android, dobrá komunikace etc...

Kdyžtak dejtě vědět jak to dopadlo, uvažuji o využívání z jednoho mobilu který je neustále u wifi ale nějak se ne a ne rozhoupat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.11.14 16:01
avatar

Mám taky Odorik a Fayn a plná spokojenost. Funguje jak VoIP telefony-brány i software VoIP.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.14 20:09
avatar

Odorik nemusí být špatný, ale příliš se mi tam nechce jít znova když mi tam už jednou zrušili účet i se zbylým kreditem.

Od: michal*
Datum: 26.11.14 23:30

Ono taky záleží, jak dlouho jsi ten účet nepoužíval - propadnutí kreditu snad není nic mimořádného u žádného operátora. Zkoušel jsi to s nimi řešit? Každopádně, teď je u nich platnost kreditu 2 roky, a nikoho lepšího / levnějšího prostě nenajdeš ;)

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.