Co se kupuje do laserove tiskarny

Od: Datum: 15.11.14 12:50 odpovědí: 9 změna: 15.11.14 17:59

Chci si koupit laserovou tiskarnu a chci se zeptat takze do ni se nekupuje barva? Musi se kupovat neco jako je to u inkoustove nebo je to jen do zasuvky a pohoda? Nerozumim tomu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.11.14 13:05
avatar

Kupuje se toner, vpodstatě je to prášková barva. Ale rozhodně se nekupuje tak často, jako flusačky do inkoustové tiskárny. U laserovky na domácí použití, kde se tiskne jen několik stránek týdně, vydrží jeden toner často na celou dobu životnosti tiskárny.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.11.14 13:22
avatar

"na celou dobu životnosti tiskárny" Nesouhlasím, máme doma tiskárnu Samsung SCX-4200 a už máme toner několikrát doplňovaný. Nicméně vydrží opravdu dlouho. U nás přibližně rok. A prázdný cartridge nevyhazovat. Lze ho nechat "recyklovat", tzn. znovu doplnit ve specializovaných firmách.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.11.14 17:59
avatar

první tonery jsou často plněné jen na 50%, ty další už pak vydrží déle. Mám zrovna novou tiskárnu asi půl roku, při mém tisku (30-50 stran za 3 měsíce + pár fotek) mi opravdu neubyla ani čárka ve stavu tonerů. *smich* To u inkoustové tiskárny, která se po zapnutí vyčistí to už mizelo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.11.14 13:37
avatar

Dobrý den.

Do Laserových tiskáren se používají tzv. Tonery, jsou to takové válce v kterých je takový prášek. Tonery jsou černé a barevné, tiskárna tiskne v tzv. CMYK paletě barev každé písmeno značí jednu barvu (anglicky) jsou to černá, žlutá, purpurová a modrá. Z této kombinace se míchají všechny jiné barvy. Tedy ve vaší tiskárně jsou nejspíše celkem 4 tunery. Ty vydrží několika násobně déle než náplně do inkostouvé tiskárny. Ve chvíli kdy vám začne barva v tiskárně docházet tiskárna vás na to upozorní (a to buď displejem na tiskárně, pokud tam není tak na pc) nebo to prostě uvidíte tak že se nějaká barva nebude tisknout. Tonery koupíte v každém větším elektru nebo na internetu. Je tu i možnost "recyklace" tedy to že vám tonery opět doplní, tato možnost je levnější než kupovat celý nový toner.

Daniel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: toner
Datum: 15.11.14 13:45

A nezasychá nebo se nějak neznehodnocuje ten toner pokud se delší dobu nic netiskne, tak jak to bývá s cartridge u inkoustových tiskáren? A co barevný tisk? Jak to vycházi cenově? Většinou bývají laserové tiskárny pouze pro černý tisk. Je barevný laserový tist např. fotografií dostatečně kvalitní?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.11.14 13:53
avatar

Toner by zasychat neměl, má samozřejmě nějakou dobu do které by se měl spotřebovat (po této době už může být poškozený), u inkoustových tiskáren se u levnějších modelů tento problém objevuje, některé modely (zvláště výrobce HP) májí tuto problematiku celkem zmáknutou. Laserové tiskárny se dělají jak černobíle tak barevné. Ty barevné jsou samozřejmě dražší. Tisk na laserové tiskárně vás oproti inkoustové výjde levněji. Inkoustové tiskárny tisknou lépe, vyšší kvalitou a mají hezčí podání barev. Laserové tiskárny jsou především určené k tisku dokumentů, technologií tisku se příliš nehodí pro tisk fotografií. Pokud chcete tisknout kvalitně doporučím vám tiskárnu inkostouvou pokud ale ekonomicky a rychle tak laserovou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: toner
Datum: 15.11.14 14:16

A ta doba spotřeby u tonerů bývá jak dlouhá? Je to několik měsíců nebo roků?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 15.11.14 14:25

Spotřeba tonerů se nepočítá na dny, ale na množství vytisknutých stran. Běžně pro domácí spotřebu se kupuje toner na 1000 stran.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: toner
Datum: 15.11.14 17:33

Ale bude asi rozdíl jestli těch 1000 stran někdo potiskne za měsíc, rok, 2 roky. Předpokládám, že ale výrobci tonerů budou uvádět nějakou dobu spotřeby do kdy by měl dostatečně dobře tisknout.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.