Soukromí na Internetu - je VPN řešení?

Od: Datum: 14.11.14 13:22 odpovědí: 2 změna: 14.11.14 18:31

Zdravím, mám dotaz.
Chtěl bych se zeptat, jestli může mít náš místní provider Internetového připojení k datům svých zákazníků resp. vidí navšťívené stránky (prohlížeč Firefox, IE..)?

Existuje možnost, jak mu to znemožnit?
Nemyslím tím žádné anonymizery typu TOR, spíše nějaké elegantnější a bezpečnější řešení, např. domácí VPN sít (i placenou). Důležitá je pro mě bezpečnost připojení, rychlost a soukromí.
Máte někdo radu jak na to, popř. zkušenosti?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.11.14 13:59
avatar

podle mého laického úsudku by u vás na PC musel mít nainstalovanou nějakou aplikaci (resp. její část), která sledování zajistí např. ALVAO Monitoring, ovšem komunikaci na IP adresách vidí i bez toho

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.14 18:31
avatar

Žádná aplikace není potřeba, ano pokud chce může sledovat síťový provoz, dokonce jej musí sledovat a v případě krimi podezření musí policii bez vašeho vědomí vyat všechna data, klíče atd...prakticky lze vidět poté vše co není šifrované poprípadě kam teče to šifrované, kamarád je poskytovatel pro pár tis lidí a to by jeden něvěřil jak často poldové čuchaj v síťové komunikaci, takže jo VPNka toto krásně řeší, já ji používám i po vyčerpaní FUPu al potřebě užití nějakých dat s "šedých" zón ...VPNka je pro vás asi to nejjednodušší.

Vím že kdysi byl problém sledovat i data co tekla skrze operu pokud se zapla opera turbo, byla navázána přímal linka do norska a po šifraci to sledovat nešlo, otázka jak to funguje teď.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.