Výběr HDD do notebooku

Od: Datum: 14.11.14 02:32 odpovědí: 3 změna: 14.11.14 14:15

Dobrý den,

mám notebook http://www.gigabyte.com/produ…ts/product-page.aspx?pid=3364

Jakým způsobem vybrat HDD aby bezproblémově fungoval. Jaký je rozdíl mezi SATA II a SATA III, budou v tomto notebooku fungovat?

Děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.11.14 02:49
avatar

SATA 2 a 3 je konektvita disku/desky.

Koupí trojky se nic nezkazí se starším je kompatibilní, v případě dvojky n noťasu alespoň bude rezerva v případě koupě lepší mašiny.Neznám důvod koupě disku, ale asi doporučím něco co má 7200 rpm neb dísk o rychlosti 5200rpm, jsou pomalejší...

Nicméně pokud jde o zrychlení stroje a majitel nemá potřebu na ntb skladovat celožívotní sbírku porna/HD filmů tak rozhodně koupit SSD disk, snad i za cenu daně nošení externího disku(ten starý disk lze nacpat ko kastlíku a používat jej jako externí disk.Zrychlení je markatní a celý počítač omládně o cca 2-4 roky, je to nepředstavitelné co SSD disk dokáže..

Veškeré činnosti jsou zrychleny 2-5x než bylo, start prohlížečů, kopírování dat vše je dějem okamžiku, na nic se nečeká a je to prostě najednou nový stroj na adrenalinu...

Doporučím nad tím vážně uvažovat, popřemýšlet, popřípadě se zde přímo zeptat...

doplněno 14.11.14 17:06:

Snad jen k nalhonovi, SSD 128GB intel mám již 3 rokem, disk je naprosto bez problémů, disk je v ntb na vše, včetně hrani Ut2K4 ktré ddíky tomuto disku velice zrychlilo a i když budu nařčen ze lhaní, zlepšila se igrafika, unixový systém bude disk namáhat asi méně než widle nicméně i tak disk drží a je rychlej jak ďas.

Nehledě na to že ntb nejednu noc na torrentech nastahoval hodně a ještě více nasdílel, není třeba se vůbec bát, pokud to nebude TLC systém buněk ale MLC nebo SLC je všechno v cajku...a to SSD to zrychlení no však uvidíš sám človíčku.

Ono stačí na istalovat systém a člověk čumí.

Po týdnu používání se budeš mlátit hlavou do futer proč jsi to SSD nekoupil již dávno...

doplněno 15.11.14 14:00:

Nalhone já dával do kupy několik ntb s dvěma ssd do RAID0 a jednu pevnou stanici jako hotswap.

Nakonec ut2K4 které hraju online na serveru který je komplet na SSD, ten má pro člověka na SSD nepředstavitelný swap, a vše bez poruch etc, takže no stres.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: knobloch
Datum: 14.11.14 13:31

Díky za vyčerpávajicí odpověď.

Jde mi o zrychlení PC, tedy asi nejlepší bude koupit SSD disk. Na skladování filmů / porna :D již mám externí HDD 2Tb.

Chci se zeptat, podle parametrů PC bude tedy SSD disk kompatibilní s tímto ntb? Aby se mi nestalo že jej zakoupím a nakonec tam nepůjde připojit.

Díky za odpověď

Datum: 14.11.14 14:15
avatar

V pohodě, kompatibilita není problém. Jen pokud půjdete do SSD, tak důležitá rada. NIKDY HO NEDEFRAGMENTUJTE! Samozřejmě pořád platí, že vzhledem ke konstrukci a principu vydrží SSD kratší dobu než normální disk, takže se obvykle používá jako systémový disk a nikdy ne na činnosti, kde probíhá hodně kopírování a podobně. Ale jinak jasně, u rčitě to bude pěkné zrychlení, ale stejně mně osobně zatím ke koupi i vzhledem k vyšší ceně zatím nepřesvědčil. :0)

doplněno 14.11.14 23:36:

Snad jen k hangarovi, jasně, už je to s SSD disky mnohem lepší, než to bývalo na začátku. Pořád ale stejně mají omezený počet zápisů. Samozřejmě, že ani hry nejsou až tolik problém, snad jen kdyby měly moc velké savy, tak by to mohlo zkrátit životnost, ale asi to nebude tak žhavé. :0) Ale není stejně ani novinkou, že časem Windowsy co do velikosti taky bobtnají. A cache prohlížeče a její mazání a znova tvoření taky nevím, jestli vyrovná to zrychlení. Spíš už se u prohlížečů někdy praktikuje ukládat cache na RAM disk. :0) Na RAM SSD disk pořád nemá. :0D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.