Tiskárna tiskne nakřivo

Od: Datum: 10.11.14 09:52 odpovědí: 9 změna: 10.11.14 10:39

Zdravím,

nevíme jak si poradit s tiskárnou, u které samozřejmě před dvouma dny skončila záruka. Jedná se o Canon Pixma a žádný problém s ní nikdy nebyl, ale už týden špatně tiskne a nastavovali jsem přes pc příručku tiskovou hlavu a vše možné, ale dělá to dál.

Nevíte co s tím? Jelikož stála (jen) 2tis, nechci to dávat na opravu, asi by to vyšlo dráž a zas se nejedná o nějaký vážný problém abych to vyhazovala. Tiskne to někde jakoby nakřivo ne podél řádku, nenapadá vás něco?

Moc děkuji za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.11.14 09:58

Vyčistit tiskové hlavy (kazety)...

Jak na to...

Ve Wordu (nebo jiném psacím programu), klik na SOUBOR> TISK> VLASTNOSTI> SERVIS TISKÁRNY (výměna kazety)> VYČISTIT TISKOVÉ HLAVY

Tedy tak je to u EPSONU, postup by měl být podobný...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.11.14 10:08

Na mě to spíš působí dojmem nějaké mechanické závady, nebo nefunkční synchronizace tiskové hlavy.

Něco podobného mi svého času dělala archaická jednojehličková tiskárna BT 100, odborníci to ani nepovažovali za tiskárnu, ale to sem nepatří. A ta stála tehdy taky dva litry, ale nikdy pořádně netiskla.

Od: au1
Datum: 10.11.14 10:10

mně BT100 tiskla spolehlivě, měl jsem ji připojenou na Atari, sice stránka tak za 2 minuty a přes kopírák, ale fungovalo to :)

Datum: 10.11.14 10:16

Jo, byly to dobrý jehly, ale ten můj kousek se zkrátka nepovedl, a to jsem jí koupil novou. *plac*

Od: elizlocenkova*
Datum: 10.11.14 10:21

Takže čištění hlavy jsem spustila přes ten word a na obrazovce tiskárny mi to napsalo, že ji mam vypnout, nějaká chyba. Pak jsem spustila hloubkové čistění a vyjela mi chyba 5100, jdu kouknout na net co je to za chybu.
Hloubkové čištění tiskové hlavy jsem zapla znovu a už mi vyjel papír. Četla jsem ohldně tý chybové hlášky, že nejčastěji se ukáže po výměně cartridge a tu jsme nedávno vyměnovali, tak na to zkusím kouknout, jestli něco není špatně, ale ohledně toho posunutého textu nic nepsali...

Datum: 10.11.14 10:31

dávali jste originál kartrige a nebo nějakou jinou, kde udávají, že je kopaktibilní? zkuste náplň vyjmout a zase vložit, pak spustit čištění hlav a test tiskárny

doplněno 10.11.14 10:40:

tady to taky řešili

http://www.zive.cz/poradna/ca…default.aspx?consultanswers=1

Datum: 10.11.14 10:39
Dávali jsme kopaktibilní.
Datum: 10.11.14 10:34

Zajímavé. Nastavila jsem v tisku v údržbě přes word Nastavení zdroje papíru pro běžný papír a vytisklo mi to už normálně

Datum: 10.11.14 10:38

Tak hlavně, aby to tisklo ještě zítra ... *modla*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.