Soubor PDF-psaní textu

Od: Datum: 08.11.14 15:42 odpovědí: 9 změna: 08.11.14 21:32

Dobrý den,

prosím Vás, stáhla jsem z téhle stránky soubor http://www.finance.cz/downloa…vidence-zajemcu-o-zamestnani/

je to v PDF, když jej otevřu v PC tak bych chtěla do něj vpisovat. Nejde mi to. Obecně asi, když je něco v PDF tak tam asi psát nejde. Nebo se mýlím? Nevíte tedy prosím jak do toho souboru psát. Kde jinde nebo v čem si to mám otevřít, aby to šlo? Nechci to dělat na internetu, potřebuju to mít v uložené v mém PC..

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.11.14 15:48

Obvykle se u tohohle formuláře ve formátu pdf předpokládá, že si ho druhá strana vytiskne a vyplňuje ho ručně. Teoretická možnost je vytisknout, naskenovat jako obrázek a pak už i v obyčejném Malování ve Windows není problém vložit text. Ale stejně se to zdá být divnější metoda než to normálně tiskacím písmem vyplnit ručně.

Ohodnoceno: 0x

Od: lassy
Datum: 08.11.14 15:54

já bych si ho vytiskla, jenže to budu potřebovat ukazat na počítači ostatním lidem (budu mít přednášku) a chci aby si vyzkoušeli to vyplnit a já bych jim u toho pomáhala a říkala ostatní informace vztahující se k tématu a v místnosti kde budu tak připojení k internetu nebude (že bych to ukázala na nějákém online formuláři)

Datum: 08.11.14 15:56

Proč tisknout? Nevím, jak Adobe Reader a jiné SW, ale mnou používaný PDF-XChange Viewer umožňuje přímý export do obrázku.

Datum: 08.11.14 15:51

Ve Foxit readeru by to mělo jít ... (Comments --> Typewriter Tools --> Typewriter Tool)

Od: lassy
Datum: 08.11.14 16:22

zkoušela jsem si ten Foxit reader stáhnout a hlásí mi to že je přístup odepřen a Error :( co s tím?

Datum: 08.11.14 20:46

Co třeba ho zkusit stáhnout jinde?

Datum: 08.11.14 21:17

Vycházejte z toho, co bude k dispozici pro přednášku (znáte programové vybavení tamního PC?) a z toho, co mohou mít k dispozici posluchači (ani oni pravděpodobně nebudou mít SW k editaci).

Software pro editaci souborů PDF je komerční (i od Foxit Reader). Bezplatné jsou jen prohlížeče.

Já bych vytiskla tolik formulářů, kolik bude posluchačů (radši o pár více) a formuláře bych účastníkům rozdala. (Vyplnit by museli ručně.)

Další možnost je převést dokument PDF do editovatelného formátu, např. DOC, ODT, RTF, ... (lze i online, ale ne vždy je výsledek použitelný, musela byste vyzkoušet).

Potom by měla být možnost vyplnit formulář v průběhu přednášky na PC (Office tam pravděpodobně bude k dispozici).

doplněno 08.11.14 21:30: