Můj počítač má problém se zapnout

Od: Datum: 02.11.14 09:50 odpovědí: 4 změna: 02.11.14 11:15
Ahoj.
Ve středu jsem normálně chtěla zapnout očítač jako každé odpoledne..
Normálně "Pípnul" jako když se zapíná.. Ale následovali tři lupnutí.. Po chvilce další dvě lupnutí a pořád do kola. Celou dobu tam bylaobrazovka s nápisem ASUS která je tam když se PC normálně zapíná ale asi cca 3 sekundy. Teď Tam byla minutu a následně mi počítač házel errory - viz obrázek dole. Zkusila jsem ho restartovat a zase to samé. Asi po hodině restartování vyndávání zásuvky a podobně se ppčítač zapnul. A toto se mi děje pořád dokola. Nevíte co s tím? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.11.14 09:55
avatar

Pokud je počítač běžný, stolní, mohla by to být nečistota nebo špatný kontakt na připojení harddisku, tzn. rozebrat, vyčistit a zkontrolovat konektorové spoje a kabely.

2. možnost, proč počítače nestartují, je narušený obsah CMOS RAM, ale při tom se neprojevuje lupání ap.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.14 09:57

Vypadá to, že odešel hard-disk. Jak je pc staré?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 02.11.14 10:03
avatar

Dobrý den, zdá se, že PC neví, odkud má nabootovat. Chtělo by to dostat se do BIOSu a tam nastavit bootování (asi) z HDD jako první, BIOS uložit a PC restartovat. Nebo v BIOSu nastavit výchozí bootování (default) a uložit. Možná máte již slabou baterii u BIOSu a ten potom neudrží své nastavení. Pokud PC naběhne, tak si zkontrolujte datum, jestli je aktuální - pokud ne, tak se musí nejdříve vyměnit ta baterie. Nevím, jak jste zdatná v oblasti PC, ale zkuste to (jinak si na to snad raději někoho pozvěte). Zdravím!

P.S. U novějších PC se může boot vybrat po startu klávesou F12.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.14 11:15
avatar

To lupáni bude asi disk- zkouší se roztočit. Můžete zkusit jiný konektor ze zdroje (může být jiná větev), ale jinak K.O. disk

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.