Nefunkční RealDownloader v Mozile

Od: Datum: 01.11.14 19:30 odpovědí: 8 změna: 03.11.14 13:28
avatar

Na různá stahování používám program RealDownloader. Ovšem funguje mi jen v IE (který běžně nepoužívám). Proč nefunguje taky ve FireFoxu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.11.14 00:05

zkuste zde

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.14 07:28
avatar

No jo, jenže je malý problém - neumím anglicky :( . Přesto děkuji

doplněno 02.11.14 21:20:

Jo, tak už to mám česky. Ale moc mi to nepomohlo.

Od: ben®
Datum: 02.11.14 09:14
avatar

Dobrý den, jste si jistý tím názvem, resp. napsal jste ho celý? Má to být doplněk do Firefoxu?

Nemohu takový doplněk nalézt, ale můžete to zkusit viz odkaz. Nebo si tam snad vybrat i jiný "stahovač" (všeobecný, pro obrázky, videa nebo hudbu). Zdravím!

P.S. Na té stránce, kterou vkládal kolega, si můžete kliknout nahoře na English a potom si v té tabulce vybrat Čeština - a stránka bude v češtině.

https://addons.mozilla.org/cs/firefox/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.14 21:16
avatar

Název je celý a není to doplněk do Firefoxu, ale samostatný program. Na IE dokáže stáhnout prakticky cokoliv prakticky odkudkoliv a je až neskutečně jednoduchý na obsluhu (v podstatě se obsluhuje sám ). IE jsem používal jen ke stahování tímto programem, ale v poslední době začíná značně zlobit a nejde přeinstalovat. Mám podezření, že za to můžou poslední aktualizace Windows XP (že by úmyslné kurvítko od MS? *sok* ).

Datum: 02.11.14 21:32

vždyť XPečkám skončila podpora už v dubnu :-D a jak přesně zlobí? a co se děje když se ho snažíte přeinstalovat?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.14 08:40
avatar

No právě! Jenže na ně stále překvapivě přicházejí nové aktualizace. Je to cca 14 dní, co mi přestala fungovat po jedné takové aktualizaci jedna primitivní hra (bubbles), při spuštění se objeví hláška: "některé prvky prezentace nelze aktivovat, nejsou v tohhle PC zaregistrovány". Tehdy pomohla obnova systému, ale jen do příchodu aktualizace. Později se při pokusu otevření videí v IE8 začly vyskytovat potíže se spouštěním. Nejdřív jsem se snažil přeinstalovt IE verzí, staženou z netu (v minulosti bez problému), teď to před koncem instalace prohlásí, že verzi nelze nainstalovat, protože není kompaktibilní s operačním systémem (tato hláška se objevila i při pokusu o reinstalaci WindowsMediaPlayeru). Možnost regulérního odinstalování IE mi Windows nenabízí, a nenašel jsem jí ani v CCleaneru. Zoufalým pokusem smazat IE natvrdo ručně se mi povedlo akorát to, že IE stále funguje, ale spustit video už nejde vůbec. Smazat IE nejde, smazané soubory se vzápětí znova objevují. Když jsem přeinstaloval komlet Windows (z instalačního CD), vše najednou fungovalo jako dřív (včetně té hry). Pak se objevila informace, že chybí spousta aktuajizací (což je logické) a po jejich doplnění jsem tam, kde jsem byl. Při pokusu o obnovu systému se objeví hláška "nelze provést obnovu do tohoto bodu" (nebo tak něco). Bohužel reinstalací celých Windows jsem se připravil o starší záchytné body. Co si o tom mám myslet?

Od: ben®
Datum: 03.11.14 08:52
avatar

Dobrý den, ty aktualizace OS nejsou povinné a je tam možnost je vypnout - tím se vyřeší možné problémy do budoucna. IE je součástí OS a odinstalovat nejde. Můžete ho zkusit přeinstalovat opět starší verzí (nebo ho nepoužívat - stejně je lepší zvolit si jiný prohlížeč).

Video v IE nejde možná přehrát, protože jste si smazal Adobe Flash Player - tak si ho tam znovu nainstalujte. Zdravím!

doplněno 03.11.14 13:38:

Já už s OS Windows na internet nechodím, protože chci mít klidnější spaní a nečistit stále OS od různé "havěti". Kdo si chce internet užívat, tak si nainstaluje (nebo jen spustí) OS Linux a nebojí se tolik virů, nepotřebuje zpomalování firewallem nebo antivirem. Ty aktualizace jsou jako záplaty - já jsem je hned po instalaci OS Windows vypnul. A měl jsem antivir, který jsem spouštěl jenom občas. Což takhle uvažovat o Live-CD s OS Linux pro internet a OS WIN XP si přeinstalovat a nepřipojovat ho k internetu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.14 13:28
avatar

Jasně, Windows opět přeinstaluju. Jenže provozovat je bez veškerých aktualizací je trochu o ústa. Jak poznám, které jsou pro bezpečnost důležité a které mám vynechat? Je jich celkem přes 200. Problémy bude dělat některá z posledních řekněme pěti. Pokud jsou řazeny podle data, je to jednoduché. Ale pokud jsou třeba podle abecedy, jak poznám ty poslední?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.