Mail a spam

Od: Datum: 30.10.14 13:31 odpovědí: 10 změna: 09.11.14 22:47

Mám mail na Google denně 10 i více spamů, na Seznamu 15 i více spamů, mail na Centrumu za půl roku ani jeden spam. Jsem laik neumím si rozdíl vysvětlit

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.10.14 15:45

Možná ten mail na Centrumu velmi málo používáš a jeho adresu neuvádíš nikde v internetu a proto si ho spameři ještě nenašli a nepřidali do svých seznamů pro rozesílání spamu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.10.14 15:55

Přesně tak jak říká kolega , můj starý email na seznamu to je jen a jen spam používal jsem ho téměř na vše a podle toho to taky dopadlo :-D Dnes používám gmail a dávám si pozor, kde svůj email uvádím a po roce používání, snad jen jeden nevyžádáný email, takže pozor na to kam se registrujete ať je to forum nebo nějaký eshop nebo cokoli jiného ;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.10.14 17:08

Je to opravdu spam? U většiny webů, na kterých se registrujete, vyjadřujete odkliknutím registrace souhlas s VOP (čtete je?) a většinou i dáváte souhlas k zasílání obchodních sdělení jak těch webů, tak "třetích stran" (souhlas bývá uveden ve VOP).

Já chvíli po příchodu potvrzovacího e-mailu a po dokončení registrace napíšu provozovateli, že odvolávám svůj souhlas k zasílání obchodních sdělení a dalších informací, a že nesouhlasím s předá(vá)ním mého elektronického kontaktu třetím stranám ...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.10.14 10:07

Já bych považoval za spam i to na co dá někdo vědomě souhlas k zasílání obchodních sdělení, protože i když to někdo nechce tak často nemá jinou možnost jak se někde na čem mu záleží registrovat. Často je podmímkou pro dokončení registrace zaškrtnuti souhlasu s tím. Napsat provozovateli, že se odvolává souhlas k zasílání obchodních sdělení je většinou asi zbytečné, protože provozovatelé to většinou ignorují. Kdysi jsem zkoušel klikat na odkazy pro údajné vyřazení adresy ze seznamu pro zasílání obchodních sdělení ale nebylo to účinné a možná toho spamu i přibylo. Boj se spamem není jednoduchá záležitost a velmi těžko se s tím bojuje. Dá se použít různé antispamové programy nebo nastavení v e-mailových schránkách, ale to i tak není 100% účinné a spolechlivé a může to i nechtěně odfiltrovat i nějaký důležitý nespamový e-mail. Něco podobného jsem řešil zde. Většinou nezbývá nic jiného než se smířit s tím, že spameři do značné míry ovládají internet a jejích spamové e-maily odstraňovat.

Datum: 31.10.14 11:48
Podle českých zákonů musí mít reklamní sdělení dole odkaz s možností vypnout zasílaní. Pokud ho tam nemá můžete odesilateli pohrozit že ho nahlásíte. Se spamem z ciziny je to horší. To musíte ručně odfiltrovat - nastavení / filtry

Datum: 31.10.14 22:52

Podle českých zákonů musí mít reklamní sdělení dole odkaz s možností vypnout zasílaní. K čemu je to platné když je to ve většině případů pouze formalita a spameři to stejně neberou vážně. Můžeš na to klikat a vypínat zasílání, ale spam chodí klidně dál.

Datum: 31.10.14 16:23

Mně to odvolání souhlasu funguje, od provozovatelů webů, na nichž jsem zaregistrována, mi nic nechodí. Asi bude záležet i na tom, kam se kdo registruje. Pro "pochybné" provozovatele lze použít "dočasný e-mail" ...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.10.14 23:01

Mně to odvolání souhlasu funguje, od provozovatelů webů, na nichž jsem zaregistrována, mi nic nechodí. Od nich možná ne ale nemůžeš vědět komu ty e-maily předávají aby na ně mohli rozesílat spam. Ono ten boj se spamem není až tak hodně jednoduchy jak to na první pohled vypadá. Pokud se někdo nechce nějak extrémně omezovat tak se musí smířit s tím, že ho spam více či méně bude obtěžovat.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 09.11.14 21:30

"Předání" se dá předejít "dočasným" nebo "jednorázovým" e-mailem ...

Datum: 09.11.14 22:47

Dočasný nebo jednorázový e-mail může být do jisté míry v některých případech určitým řešením, ale tak jak jsem psal ten boj se spamem opravdu není až tak hodně jednoduchý. Registrovat si před každou registraci do něčeho nový dočasný nebo jednorázový e-mail je dost obtěžující a navíc tam kde nějaká služba má zasílat nějaké nespamové informace (upozornění na příspěvky ve fóru, informace o nějakých událostech atp.) je dočasný nebo jednorázový e-mail k ničemu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.