Zrušení kontroly gramatiky v LibreOffice

Od: Datum: 29.10.14 21:29 odpovědí: 7 změna: 01.11.14 09:45

Nevíte někdo jak v LibreOffice vypnout kontrolu jazyka? Klikám na Tools/Spelling and Grammar a odkliknu (zruším) Check Gramar a nic se neděje. Pořád tam vidím ty červený čáry.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 29.10.14 21:50

Dobrý den, odstranit se to dá přes Tools / Language / For all Text / Czech. Červené vlnovky zmizí, ale nevím, zda trvale nebo jen pro jeden dokument - já je neřeším. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.10.14 22:04

Ne to nepomůže, protože tím jen nastavíte jazyk, ale mě tam ty vlnovky zůstávaj. A zrovna teď jde o anglický text.

Datum: 30.10.14 01:23

Já teď nemám Libre Office, ale pokud si dobře vzpomínám, měla by tam u kontroly pravopisu být možnost kontrolu vypnout.

Zaškrtnout okénko před "Vypnout kontrolu pravopisu". Nebo (pokud tam tuto možnost nemáte) zkusit nastavit neexistující slovník.

Datum: 30.10.14 12:13

No však to zkouším to je postup který mám uvedený v otázce, jenže mám Anglickou verzi staženou ze Slunečnice.

Datum: 31.10.14 23:39

Stáhněte českou verzi.

Datum: 01.11.14 09:45

Nevím proč bych ji měl stahovat v tom není rozdíl v jakém to je jazyku. Už jsem na to přišel co dělám špatně. Je třeba kliknout na tlačítko Options a vykliknout ze seznamu Kontrolu gramatiky při psaní.

Od: poseidon*
Datum: 30.10.14 14:43

Já mám v LibreOffice na hlavním panelu tlačítko (10. zleva) které má bublinový název "Automatická kontrola pravopisu". Když na jěj kliknu, tak červeně podtržený text zmizí.

doplněno 30.10.14 14:44:

Chtěl jsem napsat červené podtržení textu zmizí.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.