1xOutlook Express - promazani dat

Od: Datum: 27.10.14 19:47 odpovědí: 3 změna: 30.10.14 07:59
avatar

Ahojky,
muzete mi prosim poradit jakym zpusobem zmensit objem dat u prislusneho uctu v Outlook Expressu (viz priloha)?
Nekolik veci je tam dle meho nazoru hodnekrat aakorat top bobtna
Predem dekuji za vase odpovedi.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.10.14 04:08
avatar

Outlook Expres je blb, který smazané zprávy nemaže, jen je označí jako smazané, proto ta složka pořád kyne. Bližší info, jak vyvraždit zbytečnosti, je třebas tady - http://computerworld.cz/secur…/zahladte-po-sobe-stopy-46082

Abyste smazané e-maily skutečně navždy odstranili, smažte všechny položky ve složce Odstraněná pošta a následně klepněte do menu Soubor/Složka/Zkomprimovat všechny složky. Tím dosáhnete toho, že se všechny soubory obsahující emaily vytvoří znovu a všechny e-maily označené jako smazané konečně zmizí.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jir®
Datum: 30.10.14 05:34

Tady spíše vypadá, že se Ti z nějakého důvodu vytvoří více souboru DBX k jedné složce, již delší dobu OE nepoužívám, ale pamatuji, že se to občas stávalo, když jsem OE zavřel nekorektně.

Z výpisu složek to vypadá, že se tak stalo několikrát během posledních 5 let. Nejdříve by chtělo ve vlastnostech jednotlivých složek zjistit, k jakému souboru z těch několika se vztahuje Doručená pošta, Odeslaná pošta, Odstraněná pošta atd. Z téméř 100% jistotou si dovolím říct, že to jsou vždy ty, které mají nejčerstvější timestamp ve Tvém výpise. Ty ostatní je možné dle mého odstranit, ale nic bych raději nemazal a ověřil si to např. tím, že zapnu Outlook a pokusím se všechny složky z !živého uložiště OE! přemístit jinam, pomocí F6, tedy move a ten soubor, se kterým OE pracuje se odmítne přesunout. S tím co tam zbyde bych udělal komprimaci přímo v OE (viz návod z předchozího příspěvku), zbytek souboru, co OE dovolil přemístit, bych pro jistotu zarchivoval pro případné další použití.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: lego®
Datum: 30.10.14 07:59
avatar

No, stejne by me behem let cekala zmena tak zmenim rovnou postovni program (jdu do Thunderbirdu).

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.