Wifi sít v bytě

Od: Datum: 23.10.14 18:26 odpovědí: 7 změna: 24.10.14 19:19

dobrý den ,mám Wifi kablem do notebooku,od společnosti PODA,a v pohodě, ale sem tam pořebuje ,žena na druhý notebok, momentálně je tu Wifi router napájená z trafemk z 220/9 V.a jede 24 hodin,aj kvůli internetovému telefonu- druhé trafo, šlo by to udělat a nebo zakoupit router s napájemím USB? aby odpadl další furt zapnutý zdroj elektřiny? děkuji za rady ,či odkaz.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.10.14 18:58

Řekl bych, že to není trafo, ale impulzní zdroj, tedy s vysokou účinností. Příkon WiFi routeru je běžně do 5W, vysílač bezdrátového VoIP telefonu tu mám se zdrojem 6V 500mA, tedy max 3W.

Jak byste si pomohl napájením z USB? Vždyť spotřeba elektřiny tu bude pořád, jen navíc bude přes počítač, který má zdroj s ještě nižší účinností. Navíc vypnutý PC připojený do elektřiny si těch 10W vezme sám o sobě.

A taky nechápu, proč řešíte DALŠÍ trvale napájený zdroj, vždyť vy už WiFi router máte, druhý přece nepotřebujete. Tak jaký další zdroj?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.10.14 18:59

Myslím, že neustálé zapínání a vypínání routeru nebude to nejlepší.
Za rok nepřetržitého provozu vás to bude stát 300-500Kč podle modelu routeru.
Usb napájení myslím nemá žádný, USB funguje naopak jako zdroj pro flash či přenosný HDD.

Datum: 23.10.14 20:29

Ten wifi router v bytě musí stačit na 2 počítače ať už přes LAN nebo rozvedení Wifi signálu v bytě. Pokud byste přesto pořizoval novější wifi router do bytu, tak už bych bral s GigaLAN a USB portem (sdílení USB tiskárny v síti nebo sdílení ext. USB disku v síti).

Datum: 23.10.14 21:28

Jestli jsem správně pochopil, pán má dvě trafa, jedno na router a druhé na VOIP a chce zrušit to routerové tak aby bylo napájené z USB počítače jen když počítač jede.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.10.14 22:07

ano přesně tak, těch traf je nějak moc, příjímač televize -motorola, switc,wifi route, VOP tel,-ten zapnu do rozbočovače , ale jak na to aby jel po bytě příjem i pro druhý notebok, pravě , tiskárnu mám USB,Repro USB,MyšUSB ,Klávesnice USB,

Datum: 24.10.14 15:21

Na jeden wifi router vám pojedou oba notebooky.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.10.14 19:19

Mám jenom kolem PC těch traf určitě víc než 10. Taky jsem měl snahu některá vypínat a řešil jsem to zásuvkovými lištami s vypínačem. Ve finále však stejně všechna zařízení zůstávají zapnutá, protože pořád něco zapínat a vypínat je neúnosné. Ty podle mě nemáš těch zařízení tolik a šlo by vyřešit zásuvkovou lištou. Ale asi bych si rozmyslel třeba modem a router pořád zapínat a vypínat. Jsou stavěné na nepřetržitý provoz.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.